Poronienie-jakie są przyczyny?

Poronienie występuje często , przeważnie 10%-15% kobiet w ciąży. Największe prawdopodobieństwo poronienian trwa do 8 tyg. ciąży. Zatem więc czym ciąża bardziej zawansowana tym bardziej spada ryzyko poronienia.Jakie występują przyczyny poronienia i od czego jest to zależne , jak zminimalizować prawdopodobieństo poronienia? Sprawdź!

Przyczyny poronień - jak styl życia na nie wpływa, Jakie są najczęstsze przyczny poronień, Jak można najszybciej poznać przyczyny poronień, Na jakie rodzaje dzielą się przyczyny poronień

Przyczyny poronień – jak styl życia na nie wpływa?
Jakie są najczęstsze przyczny poronień?
Jak można najszybciej poznać przyczyny poronień?
Na jakie rodzaje dzielą się przyczyny poronień?

Przyczyny poronień – jak styl życia na nie wpływa?

Tryb życia zarówno kobiety w ciąży jak i partnera znacząco wpływa na przyczyny poronień.Jeśli planujesz ciąże , albo niedawno dowiedziałaś się , natychmiast musisz zmienić swój styl życia nie o 90°,lecz nawet o 180°.Styl życia znacząco wpływa na nasz organizm , czym niezdrowszy tym jest większe prawdopodobieństwo ,że dojdzie do poronienia.Jeśli palisz papierosy(lub pali je twój partner),spożywasz alkohole zwiększasz możliwość wystąpienia komplikacji.Wydawało by się ,że tylko wyroby tytoniowe i inne niebezpieczne dla naszego organizmu czynniki wpływają na to, lecz to NIE PRAWDA. Zarówno spożywając alkohol jak i wbrew zaleceniom spożywasz surowe, niedogotowane mięso, niedokładnie umyte warzywa i owoce zwiększasz ryzyko poroniena w takim samym stopniu.

Jakie są najczęstsze przyczny poronień?

Najczęstszymi przyczynami poronień :

 • wady genetyczne
 • infekcja
 • pęknięcie pęcherza płodowego
 • nieprawidłowości DNA
 • zaburzenia hormonalne
 • niedożywienie
 • wiek kobiety
 • stres psychiczny
 • nierównowaga hormonalna
 • osłabenie organizmu

Jak można najszybciej poznać przyczyny poronień?

Poronienie dzieli się na dwie kategorie:

 1. Stan w którym możemy uratować dziecko
 2. Stan w którym jesteśmy bezsilni i nie możemy uratować dziecka.

Zatem od czego to zależy ? Odpowiedź jest równie prosta jak pytanie, wszystko zależy kiedy zauważymy plamienie/krwawienie z pochwy, czasami bóle krzyża. Ich nasilenie zależne jest od wieku ciąży.Co prawda zdarzają sie sytuacji w których jesteśmy bezradni i nie możemy niestety nic zrobić. Dlatego przy pierwszych objawach krwawienia/plamienia należy jak najszybciej udać sie do lekarza. Jednakże prowadzenie zdrowego trybu życia , unikanie osób palących minimalizuje poronienie. Niestety istnieją sytuacje na które nie mamy wpływu np.nieprawidłowości DNA itp. itd.

Na jakie rodzaje dzielą się przyczyny poronień?

Rodzaje poronień dzielą sie na: