Objawy poronienia – czy to poronienie?

Plamienie, krwawienie z pochwy, bóle krzyża i podbrzusza – to najczęstsze objawy poronienia. Ich nasilenie zależne jest przede wszystkim od wieku ciąży. Symptomy te pojawiają się czasami przy prawidłowo rozwijającym się płodzie, jednak zawsze budzą obawy w przyszłej mamie. Jeśli te niepokojące objawy wystąpią, warto wybrać się jak najszybciej do lekarza. Poronienie objawy – co jeszcze warto wiedzieć?

objawy poronienia

cierpisz

Konsultacja merytoryczna: lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik, klinika Demeter.

Spis treści

1. Poronienie i jego rodzaje – od czego zależą objawy poronienia
2. Poronienie objawy – poronienie zagrażające
3. Objawy poronienia w toku
4. Poronienie objawy – powikłania i dodatkowe oznaki
5. Jakie badania wykonać po poronieniu?

Poronienie i jego rodzaje – od czego zależą objawy poronienia?

Poronienie to zakończenie ciąży przed jej 22. tygodniem. Można podzielić je na: zagrażające, w toku, późne czy chybione. To między innymi od rodzaju poronienia zależą jego objawy, jednak najważniejszy dla rodzaju symptomów jest wiek ciąży.

Im ciąża jest dłuższa, tym objawy poronienia będą silniejsze. Poronienie zagrażające może, ale nie musi, prowadzić do utraty dziecka. Poronienie w toku jest natomiast nieodwracalne.

Jeśli chodzi o poronienie późne – ten proces dotyczy poronienia po 13. tygodniu ciąży. Objawy tego rodzaju poronienia, to:

 • krwawienia z dróg rodnych
 • skurcze w podbrzuszu
 • odejście płynu owodniowego

Przy poronieniu chybionym nie następuje wydalenie płodu, więc konieczne jest usunięcie mechaniczne, czyli wykonanie zabiegu łyżeczkowania. Trwa on około 20-30 minut i przebiega w znieczuleniu.

Poronienie objawy – poronienie zagrażające

Przy poronieniu zagrażającym pojawiają się:

 • plamienia i krwawienia z pochwy,
 • słabo nasilone bóle w podbrzuszu i krzyżu.

Symptomy te są podobne do tych, które występują w początkowej fazie zdrowej ciąży, więc nie zawsze oznaczać muszą najgorsze. Konieczna jest jednak wizyta u lekarza, który poda dalsze zalecenia, zrobi badanie USG, szyjki macicy oraz badanie krwi. W takiej sytuacji lekarze zazwyczaj zalecają wdrożenie leczenia zachowawczego (m.in. leżenie, oszczędzanie organizmu). Jednak, gdy krwawienie nie ustępuje, a kobieta nadal odczuwa skurcze w dole brzucha, nie jest to dobre rokowanie dla ciąży.

Poronienie zagrażające może zamienić się w rozpoczynające się, które wymaga hospitalizacji i obserwacji 24 godziny na dobę.

To może Cię zainteresować: Poronienie zagrażające

Objawy poronienia w toku

Poronienie w toku jest nieodwracalne, co oznacza, że zawsze prowadzi do utraty ciąży. Jego objawy są podobne do zagrażającego, jednak dużo silniejsze. Oprócz krwawienia występują silne bóle o charakterze skurczowym. Ból pojawia się w podbrzuszu i krzyżu, jest rwący, trudny do zniesienia.

Przy podejrzeniu poronienia w toku bezwzględnie konieczna jest wizyta u specjalisty, który sprawdzi, czy rzeczywiście doszło do obumarcia płodu. Lekarz wykona również ewentualne oczyszczanie macicy, jeśli nie zaszło ono samoistnie. Szacuje się, że do obumarcia wczesnej ciąży dochodzi w 10-15% wszystkich rozpoznanych ciąż.

Zobacz też: Co robić po poronieniu?

Poronienie objawy powikłania i dodatkowe oznaki

Jakie objawy poronienia mogą jeszcze wystąpić? Przy obumarciu wczesnej ciąży organizm czasami źle reaguje, co powodować może szereg dodatkowych objawów. Najczęstszym z nich jest wysoka gorączka (powyżej 38 stopni C).

Mogą pojawić się także dreszcze, bóle mięśni i sztywność karku oraz zapalenie przydatków czy błony śluzowej macicy. Jeśli symptomy te utrzymują się, konieczna jest kolejna wizyta u lekarza.

Jakie badania wykonać po poronieniu?

Warto wiedzieć, że w sytuacji, gdy dochodzi do poronienia i organizm samoczynnie zaczyna się oczyszczać lub będzie wykonywany zabieg łyżeczkowania warto zabezpieczyć materiał (tkanki) z poronienia – na takiej próbce można przeprowadzić badania genetyczne, dzięki które dają możliwość określenia płci po poronieniu i skorzystania z przysługujących praw bez względu na czas trwania ciąży (m.in. skrócony urlop macierzyński w wymiarze 56 dni, zasiłek pogrzebowy 4 tys. zł).

Więcej o: Badanie płci po poronieniu

Co więcej – moment, w którym można zabezpieczyć materiał z poronienia jest jedynym momentem, w którym można poznać prawdziwą przyczynę poronienia – najczęstszą przyczyną strat na wczesnym etapie są choroby genetyczne zarodka. Statystyki pokazują, że mogą one dotyczyć nawet 80% wszystkich wczesnych poronień.

Więcej o: Badanie przyczyn poronienia

Jak zabezpieczyć materiał poronny do badań genetycznych? BEZPŁATNA INSTRUKCJA [PDF]

Po potwierdzeniu poronienia warto wykonać kilka badań, które ułatwią zajście w kolejną ciążę i zapewnią kobiecie zdrowie. Chociaż wielu lekarzy nie decyduje się na zlecenie ich po pierwszym poronieniu, dobrze już wtedy się przebadać, by poznać powody poronienia.

Należy zbadać poziom hormonów, wykonać badania genetyczne, a także wykluczyć problemy z budową układu rodnego. Po poronieniu ważna jest także pomoc psychologiczna, która ułatwi odnalezienie się w tej trudnej sytuacji. Również wsparcie najbliższych jest w tym przypadku nieocenione.

Napisz do nas: info@poronilam.pl

Autor: Agnieszka, redaktorka serwisu poroniłam.pl


Zobacz też:


Ten artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

4.4/5 - (20 głosów / głosy)

54 thoughts on “Objawy poronienia – czy to poronienie?

  • Dzień dobry, w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem.

 1. Dzień dobry. Ja z takim pytaniem jestem. Czy jest możliwe poronienie , przy którym się nie krwawi ani nic ? Koleżance tak stwierdził ginekolog , bez robienia USG . Czy jest to możliwe ?

  • Dzień dobry, na jakiej podstawie lekarz stwierdził poronienie u Pani koleżanki? Warto pamiętać, że u każdej kobiety poronienie może przebiegać trochę inaczej, istnieją ponadto różne rodzaje poronienia (więcej można przeczytać tutaj https://www.poronilam.pl/poronienie/). W razie wątpliwości warto skonsultować się jeszcze z innym lekarzem.

   • oCZYWIŚCIE, ŻE JEST TAKIE PORONIENIE MOŻLIWE, ALE NA PEWNO NIE DA SIĘ GO STWIERDZIĆ BEZ BADANIA USG I STWIERDZENIA BRAKU TĘTNA U PŁODU.

 2. U mnie było silne krwawienie i ból, od razu pojechałam do szpitala. Niestety poronienie 🙁

 3. Witam jestem w 8 tyg.ciąży z czego od dwuch tygodni leżę w łóżku z lekami podtrzymującymi ciążę po wyjściu z szpitala. Pare dni temu pojawiło mi się chwilowe płomienie mocno czerwone,zmieniło się później na brązowe zanikające z toważyszącym niewielkim bólem brzucha. Kontaktowałam się z lekarzem telefonicznie oznajmił że mam leżeć póki nie ma dużego krwawienia. Nie wiem co mam robić czy przez zaistniałą sytuację w Polsce wolą nie przyjmować do szpitala czy jednak panikuje. To moja 3 ciąża z poprzednimi nie miałam problemu aczkolwiek były w młodszym wieku obecnie mam 38lat.

  • Dzień dobry, warto skonsultować się jeszcze z jednym lekarzem. Jeśli krwawienie by się nasiliło powinna Pani niezwłocznie udać się do szpitala. Życzymy wszystkiego dobrego!

  • Witam ,
   Ja jestem w 7 tc, 39 lat .Częste plamienia , na czerwono , potem brązowo , tydzień temu mocniejsze plamienie na czerwono , wczoraj mocne i wilgotne na brązowo , dziś mocne czerwone ze skrzepami , mam dreszcze i boli mnie głowa.Podejrzewam że to może być finał …

 4. Dzien dobry nie dawno dostalam 5 minutowy krwotok pojechalam do szpitala odmowili mi zrobienia usg … teraz ponad tydzien mam na wkladce plamki krwi lub brazowej wydzieliny czy to jest poronienie ?

  • Najlepiej, aby udała się Pani do innego lekarza, aby skonsultować swój stan zdrowia. Nie jesteśmy lekarzami, dlatego też nie możemy odpowiedzieć na pytanie, czy objawy, które występują są poronieniem.

 5. Witam, obecnie jestem po 3 poronieniach:-( ,zastanawiam się czy jest możliwy u mnie konflikt serologiczny? Dodam ze pierwsza moja ciąża przebiegła poprawnie i mam córkę 4 letnia natomiast 3 kolejne zakończone poronieniem .

  • Pani Jolanto, czynnikiem, który prowadzi do wystąpienia konfliktu serologicznego jest niezgodność, która polega na braku we krwi kobiety ciężarnej antygenów krwinkowych (popularnie oznaczanych jako czynnik Rh-ujemny), które stwierdza się u ojca dziecka (Rh-dodatni). Dlatego tą kwestię warto omówić z lekarzem.

 6. 4dni temu dostalam okres tak mysle i odrazu z krwawieniem pojawil sie silny bol podbrzusza i krzyza . krwawienie trwalo 2 dni teraz od dwoch dni brazowe plamienie bol i wysoka goraczka co to moze byc

  • Czasami zdarza się tak, że okres wygląda inaczej niż dotychczas i nie musi oznaczać to żadnych nieprawidłowości. Niemniej, bardzo prosimy o skonsultowanie się ze swoim ginekologiem.
   Pozdrawiamy serdecznie!

 7. 6 tydzień ciąży. Dość silne krwawienie ,jeden większy skrzep krwi i jeden około 2 cm jakby pasek skóry . Ból krzyża i brzucha porównywalny do miesiączki. Czy to już po wszystkim???? Dodam że teraz mam tylko wydzielinę z pochwy o roziwym zabarwieniu… Poroniłam? Jutro mam USG.

  • Pani Aleksandro, bardzo nam przykro z powodu Pani straty. Podczas USG lekarz sprawdzi, czy organizm dobrze się oczyścił. Jeśli nie, skieruje Panią do szpitala na zabieg łyżeczkowania. Warto, aby Pani wiedziała, że może Pani skorzystać z przysługujących praw po poronieniu. Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o nich https://www.poronilam.pl/twoje-prawa-po-poronieniu/.
   Życzymy dużo zdrowia i siły!

 8. Witam
  6 tydzień ciąży. Na usg żywa ciąża z zarodkiem +widoczne tętno. Mimo to od kilku dni ból podbrzusza i bardzo delikatne brązowe plamienie. Proszę o radę. Pozdrawiam

  • I jak sytuacja się u Pani rozwinęła? Mam taką samą sytuacje. Czy to początek poronienia?

   • W sobote o godzinie 1.30 w nocy obudzila mnie corka ze zrobila siusiu .poczolam ze cos soe ze mnie leje ! Spojrzalam na luzko bylo we krwi. Wezwalam taksowke i pojechalam do szpitala .diagnoza poronienie zatrzymane . z powodu braku miejsc zostalam odeslana do domu na nastepny dzien cos ze mnie wylecialo czy to moze byc ciag dalszy poronienia nadal krwawie kiedy udac soe do lekarza nie chce miec skrobanki

    • Dzień Dobry. Bardzo nam przykro z powodu Pani straty. W takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza,
     który dokładnie Panią zbada i sprawdzi czy organizm prawidłowo się oczyszcza i czy nie rozwija się stan zapalny.
     W niektórych przypadkach konieczny jest zabieg łyżeczkowania, jednak warto zawsze porozmawiać z lekarzem
     i powiedzieć mu o swoich wątpliwościach. Być może zaleci wówczas inny sposób postępowania, np. farmakologiczny.

     Proszę także pamiętać o przysługujących Pani prawach w takiej sytuacji. Więcej informacji o nich znajdzie Pani tutaj
     https://www.poronilam.pl/prawo/jakie-sa-twoje-prawa-po-poronieniu/

     Pozdrawiamy
     Serwis poronilam.pl

 9. Witam najprawdopodobniej byłam 6 tyg ciąży i nagle któregoś dnia dostałam krwawienia tak mocnego że zwijałam sie z bólu nawet nie wiem czy poroniłam to było 1 raz i byłam dosyć zdezorientowana chluplo cos ze mnie nawet nie widziałam co to jest krwawienie utrzymuje się już 4 dzień z lekkimi bólami jak przy menstruacji czy to poronienie?

  • Pani Agnieszko, aby stwierdzić, czy była Pani w ciąży i czy doszło do poronienia należy wykonać badanie beta HCG oraz USG.

 10. Witam,
  Ostatnia miesiączkę miałam 29.07 po tym czasie staraliśmy się z mężem o dziecko . W dniu planowanej miesiączki zrobiłam test i wyszedł negatywny , po dwóch dniach kolejny negatywny . Byłam u lekarza i na początku widział pęcherzyk i kazał za kilka dni zrobić kolejny test który się okazał pozytywny . Przy kolejnej wizycie kazał zrobić mi betę i przyjść ponownie. Przy kolejnej wizycie powiedział mi ze niepokoi go zarodek , ze nie jest odpowiedno rozwinięty jak na swój wiek i ze napewno zalicza to jako poronienie . Mam teraz czekać 10 dni jeżeli nie pojawi się samoistnie krwawienie to mam się zgłosić po tabletki . Moje pytanie nazywa się czy lekarz może się pomylić ? Ciąża miałaby teraz 8t6d

  • Dzień dobry,
   w takiej sytuacji, którą Pani opisuje warto skonsultować się dodatkowo z innym lekarzem.

 11. Dzień dobry. Jestem w 5tc wczoraj zaczęłam plamic udałam się do lekarza zapisał tabletki i odpoczynek. Dziś krwawienie rano się nasililo ale bez żadnych boli. Zadz do lekarza opisałam sytuację kazał brać leki i obserwować czy krwawienie się nasila. Późnym popołudniem krwawienie ustalo. Czy mogło dojść do poronienia???

  • Pani Doroto,
   bardzo chcielibyśmy Pani pomóc, jednak w tej kwestii musi Pani się zgłosić na wizytę do lekarza. Tylko on na podstawie przeprowadzonego badania może stwierdzić, czy z ciążą jest wszystko w porządku.
   Pozdrawiamy serdecznie!

 12. Witam jestem w 4 tygodniu ciąży, parę dni temu zauważyłam brązowe plamienie i ,odrobinę krwi ze sluzem… przy tym miałem zwroty głowy od początku ciąży i bóle krzyża
  Zadzwoniłem do lekarza, pojechałem do szpitala, w moczu wykryto odrobinę krwi, zbadano brzuch ale na usg było za wcześnie ponieważ ten szpital wykonuje je od 6 tygodniu ciąży… bardzo się martwię , stanęliśmy się o drugie dzieci rok z mężem, w momencie kiedy się udało sytuację w rodzinie była i jest bardzo stresujące… dodatkowo odstawiłam antydepresanty po 15latach ciągłego zażywania, nie wiedząc wówczas że jestem w ciąży, nie zażywam i nie chce, pierwsza ciąża na antydepresantach, karmienie piersią itd. Proszę o radę, informacje
  Zrobiłam swe dni pod rząd testy ciążowe, wyszły pozytywnie, jak mogę rozpoznać bez usg czy maleństwo jezcze jest ze mną?

  • Dzień Dobry Pani Izabelo. Warto wykonać 2 krotnie badanie HCG, które jest stosowane w potwierdzeniu i ocenie rozwoju ciąży. Drugie pobranie powinno być wykonane po 48h, aby mieć pewność że wszystko jest dobrze. Oczywiście w takiej sytuacji powinna Pani udać się do lekarza.
   Jeśli będzie miała Pani jakieś pytania prosimy o kontakt.
   Pozdrawiamy serwis poronilam.pl

 13. Witam, jestem teraz 5tc. Mam 33l. Od czasu do czasu delikatne pobolewa albo zakłuje mnie podbrzusze, niby normalne.
  Niepokoi mnie twardy brzuch. Zauważyłam że od wczoraj jest on bardzo napięty i twardy. Czy to normalne? Czy mam się martwić?
  Dodam że pierwsza ciążę poroniła w 8t, drugą donosiłam z małymi problemami, to było prawie 5 lat temu

  • Dzień Dobry Pani Anno.

   Jeśli występują jakieś objawy, które Panią szczególnie niepokoją powinna Pani umówić się na wizytę u lekarza prowadzącego ciąże, który dokładnie Panią przebada i sprawdzi czy ciąża przebiega prawidłowo.

   Pozdrawiamy serwis poronilam.pl

 14. Witam, mam troche inne pytanie, czy podczas dotykania pochwy penisem bez zabezpieczenia możliwa jest ciąża?

  • Dzień Dobry Pani Moniko,

   Możliwość zajścia w ciążę w takim przypadku jest bardzo znikoma, ale oczywiście całkowicie nie można jej wykluczyć. W sytuacji jeśli do zbliżenia dojdzie podczas dni płodnych, w trakcie którego dojdzie do ejakulacji nasienia do przedsionka pochwy lub w jego okolicy, kiedy ilość nasienia jest bardzo duża, a jego jakość bardzo dobra – istnieje ryzyko zajścia w ciąże. Jednak w praktyce ciąże po pettingu praktycznie się nie zdarzają.

 15. Ja miałam poronienie w toku skurcze okrpny bol po 2godzinach skurczy wydalony płud a skurcze mimo kroplówek przeciw bólowych trfały od 17do 4rano że aż mokra byłam z bólu . Rodzilam raz i poronienie w toku gozej boli niż rodzenie nikomu nie rzycze tego cierpienia i współczuję osobom co miały też ten rodzaj co ją bo one rodzaje tak nie bolą jak ten . Masakra ból przychicznie trfa nadal

 16. 7tc+5d, od wczoraj mam silny, rwący ból w krzyżu. Ciężko mi wstać i chodzić. Od dzisiaj brak nudności, które były bardzo dokuczliwe i przestały mnie boleć piersi. Wizytę u lekarza mam dopiero za 4dni. Boję się, że to może być poronienie…

  • Dzień Dobry Pani Kasiu,

   Wszelkie niepokojące objawy, które budzą Pani niepokój powinny zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym, który dokładnie Panią zbada i sprawdzi czy ciąża rozwija się prawidłowo.

 17. Witam. Jestem około tydzień przed miesiączką. Wczoraj leciał mi śluz a chwilę później zaczęła mi lecieć krew. Nie aż tak dużo. Myślałam że miesiączka przyszła wcześniej, jednak dziś nic już nie leci. Ból podbrzusza nadal się utrzymuje. W dni owulacji zawsze miałam plamienia śluzu lecz nigdy nie miałam czegoś takiego. Mam 31 lat. Uprawiałam stosunek tydzień temu. Nie mam dzieci. Czy to może być ciąża? Zaznaczę jeszcze że wczoraj robiłam testy alergiczne metodą nakłuć i może to ma jakiś związek? Proszę o odpowiedź. Może ktoś też tak miał?

  • Dzień Dobry. Dziękujemy za kontakt z naszym serwisem.
   Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie badania beta- hCG z krwi, który potwierdzi lub wykluczy ciążę.

 18. Dzień dobry, zaszłam w 3 ciążę (mam 37lat) leczę się na nadciśnienie i odrazu poszłam do lekarza rodzinnego po zmianę tabletek na bezpieczne, niestety zaczęły się skąpe plamienia i bole brzucha ,gdy poszłam do lekarza ginekologa byłam w 6 tygodniu ciąży, miałam zrobione badania z różnicą 2 dni. Po obejzeniu badań lekar, potwierdził ze niestety doszło do poronienia, jeszcze zrobił mi usg i zbadał. Po badaniu stwierdził że organizm sam się oczyści do tygodnia a ja mam wrócić do niego do 2 tygodni. Po wizycie faktycznie nastąpiło krwawienie które trwało 3 dni, lekarz pozwolił wrócić mi do moich poprzednich tabletek na nad iśnienie. Od tego czasu Minoł tydzień, a ja dzisiaj obud,ilam się z majtkami pełnymi krwi , nie wiem co otym myśleć, wizyta dopiero w piątek.

  • Dzień Dobry. Bardzo nam przykro z powodu Pani straty. Krwawienie po poronieniu może utrzymywać się jeszcze do dwóch tygodni po poronieniu. Jeśli jednak intensywność krwawienia będzie budziła Pani niepokój, proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.

 19. Witam jestem w 11tc wylądowałam w szpitalu z powodu krwawienia. Zostałam wypisana po tygodniu bo wszystko było w porządku jednak po dwóch dniach zauważyłam brązowy śluz na papierze i bardzo się tym martwie czy to może znaczyć coś złego. Czy ktoś tak miał i z dzieckiem było wszystko w porządku? Jutro wizyta u swojego lekarza prowadzącego.

  • Dzień Dobry. Dziękujemy za kontakt z naszym serwisem. Brązowy śluz o którym Pani pisze, oznacza z reguły wydzielinę z pochwy podbarwioną krwią. Nie musi oznaczać niczego groźnego. Natomiast warto skonsultować swoje obawy z lekarzem prowadzącym, który dokładnie Panią zbada.

 20. Witam, 2 dni spóźnił mi się okres, tak myslalam. W pierwszym dniu zauważyłam coś dziwnego , jasny flak który ciężko było rozerwać. Czy to może być poronienie ? Nie zdążyłam zrobić testu.

  Pozdrawiam

  • Dzień Dobry. Miesiączka wraz ze skrzepami lub fragmentami tkanek, może wskazywać na poronienie. Wiele kobiet może nie zdawać sobie sprawy, że nastąpiło poronienie, ponieważ mogły o tym nie wiedzieć, zwłaszcza na jej wczesnym etapie. Tym bardziej, że nie był wykonywany test ciążowy, ciężko jednoznacznie ocenić, czy była Pani w ciąży. Najlepiej umówić się na wizytę u ginekologa, który dokładnie Panią zbada.

 21. Witam serdecznie .
  4 miesiące temu poroniłam samoistnie od w grudniu dostała miesiączkę która trwała 4 dni i po tygodniu znów dostałam na 3 dni . Do dani 19 stycznie zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny.
  W tym samym dniu wieczorem dostałam obitego krawienie z skrzepami to trwało jeden jeden dzień teraz mam lasno rozwoju na wkładce,ból podbrzusza nadal jest . Niewiem co robić a szczególnie co myślę

  • Dzień Dobry Pani Sandro. Dziękujemy za kontakt z naszym serwisem. Jeśli chodzi o niepokojące objawy jakim jest krwawienie należy skontaktować się z lekarzem lub położniczą izbę przyjęć, gdzie dokładnie zostanie Pani zbadana

 22. Witam jestem w 6 tygodniu ciąży a od trzech dni pojawiło się niewielkie różowawe a puźniej brązowe plamienie. Jednagrze dzisiaj utrzymuje się krwawienie chodź jest dużo mniejsze niż przy okresie dodam że nic mnie nie boli tylko to krwawienie może mi ktoś powiedzieć czy to poronienie dodam że jest to mija 5 ciąża. A jakiś długi czas temu porobiłam ale wtedy miałam okropny bol a teraz nic

  • W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w trakcie ciąży, zachęcamy gorąco do konsultacji z lekarzem ginekologiem lub położną.

 23. Ciąża chyba 7 tydz (zdążyłam zrobić tylko test) odeszły mi wody, delikatne skurcze, a następnego dnia bardzo silne jak porodowe, ale ustały i tak dwa dni zero krwi, brak sił żeby cokolwiek robić. Czy doszło do poronienia? Czy możliwe jest przy odejściu wód, że ciąża nadal trwa?

  • W sytuacji kiedy występują jakiekolwiek niepokojące objawy (po potwierdzeniu ciąży) należy jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem.

 24. Witam. Wykonałam wczoraj test ciążowy, wyszedl pozytywny. Jednak wieczorem oraz dziś rano zauważyłam brązowe delikatne plamki. Jestem 11 po owulacji. Czy to plamienie implantacyjne czy jednak wczesne poronienie ?

  • Dzień dobry. Przyczyny plamień mogą być bardzo różne, dlatego najlepiej skonsultować się z ginekologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *