Po poronieniu

Przyczyny poronienia a stan psychiczny kobiety po stracie, Przyczyny poronienia - poznaj je i ciesz się spokojną ciążą, Przyczyny poronienia a badania genetyczne materiału z poronienia, Jak najszybciej ustalić przyczyny poronienia

Każda strata ma dla nas jakieś znaczenie. Niektóra boli mniej, a inna bardziej. Jedną z najtrudniejszych jest strata swojego dziecka. Wiele kobiet traci je w pierwszych tygodniach ciąży.

Przyczyny poronienia a stan psychiczny kobiety po stracie
Przyczyny poronienia – poznaj je i ciesz się spokojną ciążą
Przyczyny poronienia a badania genetyczne materiału z poronienia
Jak najszybciej ustalić przyczyny poronienia?

Przyczyny poronienia a stan psychiczny kobiety po stracie

Poronienie jest wręcz traumatycznym wydarzeniem. Szczególnie dla kobiety, która przez kilka czy kilkanaście tygodni nosiła w swoim ciele dziecko. Bardzo wiele kobiet nie potrafi sobie z tym poradzić psychicznie. Często potrzebne jest wsparcie psychologa. Kiedy okazuje się, że przyczyna poronienia jest bardzo poważna i wiąże się na przykład z wadami genetycznymi – wtedy jest jeszcze trudniej. Wiadomo, że szanse na kolejną ciążę – zdrową- są niskie. Kiedy istnieje cień nadziei na to, że kolejne dziecko może urodzić się i być zdrowe, to przynajmniej taka nadzieja pozostaje dla nich po tak bolesnej stracie.

Przyczyny poronienia – poznaj je i ciesz się spokojną ciążą

Bardzo ważne jest więc to, aby poznać przyczyny poronienia. Wykonanie niezbędnych badań po poronieniu, które dokładnie określą przyczynę jest tu kluczowe. Im więcej jest wiadomo, tym większe szanse są na to, aby kolejna ciąża przebiegła bez komplikacji. Dlatego też warto od razu oddać się w ręce specjalisty, który dokładnie nas przebada.

Przyczyny poronienia a badania genetyczne materiału z poronienia

Jednym z badań są badania genetyczne materiału z poronienia. Konieczne jest stwierdzenie czy dziecko nie posiadało wad genetycznych. Pomoże to oszacować szanse na to, czy kolejna ciąża będzie bezpieczna i zdrowa. Być może przyczyną utraty ciąży było to, że dziecko posiadało wadę genetyczną.Wtedy nie wiele można zrobić, aby uratować taką ciążę.

Jak najszybciej ustalić przyczyny poronienia?

Najprostszym i najszybszym sposobem, aby ustalić przyczyny poronienia jest wykonanie wszystkich niezbędnych badań przez specjalistów. Są to badania genetyczne materiału z poronienia, ale także badania genetyczne rodziców, badania immunologiczne, histopatologiczne czy też anatomiczne, badania hormonalne. Wykonuje się także badania infekcyjne po poronieniach.