„Tęczowe dziecko” – podziel się swoją historią

Doświadczenie straty dziecka jest bardzo trudne i bolesne, walka o powrót do równowagi psychicznej oraz nabranie wiary w lepsze jutro u każdej z kobiet dotkniętych stratą jest kwestią indywidualną.

Głęboko wierzymy, że po gwałtownej burzy w Waszym życiu wyjdzie słońce. I co więcej, będziecie mogły cieszyć się macierzyństwem, tuląc do piersi swoje ,,tęczowe dziecko”.

Symbol tęczowego dziecka

Symbol ,,tęczowego dziecka” oznacza pociechy, które przyszły na świat po wcześniejszym doświadczeniu poronienia lub śmierci dziecka po porodzie. Dla rodziców symbol ten niesie światło i słońce, to właśnie tęcza pojawia się po gwałtownej burzy i przynosi lepszą pogodę.

tęczowe dzieci

Zdjęcie Natalja Karpova

,,Tęczowe dziecko” – podziel się swoją historią

Jeśli jesteś mamą ,,tęczowego dziecka” i chcesz podzielić się swoja historią, ku pokrzepieniu serc dla innych kobiet, dając w ten sposób siłę i nadzieję na szczęśliwe rozwiązanie będziemy Ci wdzięczni.

Opowiedz nam w swojej historii:

 • Po jakim czasie udało się Wam urodzić tęczowe dziecko od poronienia?
 • Czy poznałyście przyczynę poprzednich strat?
 • Czy przed planowaniem kolejnej ciąży po stracie miałyście wprowadzoną diagnostykę, która pomogła Wam lepiej przygotować się do kolejnej ciąży, dzięki której urodziłyście zdrowe dziecko?
 • Co mogłybyście powiedzieć od siebie dla innych kobiet, które cały czas walczą?

Jeśli chcesz podzielić się z Nami historią ,,Tęczowego dziecka” prześlij ją na  kontakt@poronilam.pl lub uzupełnij poniższy formularz. 

  Tęczowe dziecko - Podziel się swoją historią

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem historii do publikacji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do publikacji historii. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiana, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Edukacji Medycznej „ASKLEPIOS” z siedzibą w Katowicach, ul. 1 Maja 9 lok. 8 (kod pocztowy: 40-224) zarejestrowane w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej pod numerem KRS 0000645298, NIP 9542771170. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności (https://www.poronilam.pl/polityka-prywatnosci/).

  Zapoznałem/am się z polityką prywatności, regulaminem serwisu i są mi znane zasady przetwarzania moich danych osobowych.

  Oświadczam, że posiadam pełne prawa autorskie i pokrewne do przesłanych materiałów. Jednocześnie potwierdzam, że przesyłając materiały do publikacji nie naruszam jakichkolwiek praw osób trzecich (w świetle m. in. art. 270 i 233 KK oraz art. 23 i 4310 KC) i wyrażam zgodę na ich publikację na łamach serwisu Poroniłam.pl.

  * pola obowiązkowe

  Informacja
  Redakcja Poroniłam.pl zastrzega sobie prawo do naniesienia poprawek do przesłanych historii, aby tekst był zgodny z zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi j. polskiego. Nie publikujemy nazwisk lekarzy i nazw szpitali.

  Historia zostanie opublikowana anonimowo. 

  Uwaga! Nie publikujemy nazwisk lekarzy i nazw szpitali.