Badania genetyczne płodu

Czym są badania genetyczne płodu po poronieniu, Gdzie można wykonać badania genetyczne materiału z poronienia, Ile kosztują badania genetyczne materiału z poronienia, Kto wykonuje badania genetyczne materiału z poronienia

Niestety wiele kobiet traci swoje dzieci w wyniku poronienia. Jakie działania należy wtedy podjąć? Jak się zachować? Jakie badanie przeprowadzić?

Czym są badania genetyczne płodu po poronieniu?
Gdzie można wykonać badania genetyczne materiału z poronienia?
Ile kosztują badania genetyczne materiału z poronienia?
Kto wykonuje badania genetyczne materiału z poronienia?

Czym są badania genetyczne płodu po poronieniu?

Jednym z koniecznych badań do wykonania są badania genetyczne płodu. Co to takiego? Są to badania dotyczące samego płodu, które pozwalają sprawdzić czy dziecko nie miało chorób genetycznych, które mogłyby wpływać na to, że ciąża nie mogła zostać donoszona do końca. Są to niezwykle ważne badania.Dodatkowo, takie badania pozwalają ocenić płeć dziecka. Jest to bardzo ważne, kiedy matka chce starać się o urlop macierzyński po poronieniu. Bez określenia płci nie mogłaby uzyskać aktu urodzenia, który jest podstawą do udzielenia urlopu macierzyńskiego.

Gdzie można wykonać badania genetyczne materiału z poronienia?

Badania genetyczne materiału z poronienia można wykonać przede wszystkim w odpowiedniej klinice, która zajmuje się przeprowadzaniem takich badań. Tak naprawdę w całej Polsce znajdziemy wiele placówek, które wykonują takie badania. Są więc one łatwo dostępne.

Ile kosztują badania genetyczne materiału z poronienia?

Ceny badań są różne w zależności od tego, co badamy. Jeśli chcemy określić tylko płeć dziecka to zapłacimy około 400 złotych. Koszt badania, które diagnozuje wady genetyczne płodu wynosi zazwyczaj około 800 złotych. Jest to więc bardziej kosztowne badanie, jednak uzyskujemy dzięki niemu dużo więcej informacji.

Kto wykonuje badania genetyczne materiału z poronienia?

Materiał do wykonania badania genetycznego płodu zabezpiecza lekarz. Wykonuje to podczas łyżeczkowania jamy macicy po poronieniu. Samo badanie genetyczne wykonuje oczywiście odpowiednie do tego laboratorium. Badanie genetyczne materiału z poronienia może pomóc nie tylko w podjęciu odpowiednich kroków prawnych, ale również daje nam informację o tym, dlaczego mogło dojść do poronienia. To może być przydatna informacja, jeśli staramy się o kolejne dziecko. Lekarz prowadzący ciąże ma możliwość dostosowania pewnych zaleceń do tego, aby kolejne dziecko mogło urodzić się zdrowe.