Przyczyny poronień i co warto o nich wiedzieć

Przyczyny poronień - kiedy występują najczęściej, Przyczyny poronień - czy można je przewidzieć, Przyczyny poronień - jak wpływają na psychikę kobiety, Przyczyny poronień - jak wpływają na psychikę mężczyzny

Niestety poronienia mogą zdarzyć się kobiecie w każdym wieku, choć zwykło się mówić, że wraz z wiekiem rośnie możliwość niedonoszenia ciąży. Z całą pewnością warto jednak wiedzieć, jakie są najczęstsze przyczyny poronień oraz czy można im w jakikolwiek sposób zaradzić. Wiedza ta dla wielu kobiet okazuje się kluczowa i pozwalająca znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Przyczyny poronień – kiedy występują najczęściej?
Przyczyny poronień – czy można je przewidzieć?
Przyczyny poronień – jak wpływają na psychikę kobiety?
Przyczyny poronień – jak wpływają na psychikę mężczyzny?

Przyczyny poronień – kiedy występują najczęściej?

Do poronienia najczęściej dochodzą na skutek wady genetycznej płodu, która nie pozwoliłaby mu na normalne funkcjonowanie poza organizmem matki. Jest to bardzo często występująca przyczyna poronienia. Dodatkowo zdarza się, zwłaszcza we wczesnej ciąży, że do poronienia dochodzi w wyniku wypadku mechanicznego, czyli na przykład upadku lub uderzenia. Zdarza się także, że to choroby matki decydują o tym, że dochodzi do poronienia. Wszystko zależne jest od konkretnej kobiety i konkretnego przypadku.

Przyczyny poronień – czy można je przewidzieć?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy można przewidzieć poronienie. Niestety nie jest to takie proste. Można jednak wykonać specjalne badania genetyczne po poronieniu, które pozwalają ocenić ryzyko. Głównie dlatego, że dzięki nim znaleźć można choroby, które faktycznie mogą doprowadzić do poronienia. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, wtedy gdy nie jest to pierwsze poronienie.

Przyczyny poronień – jak wpływają na psychikę kobiety?

Z całą pewnością poronienie nie pozostaje bez wpływu na kobietę. Jest to częsta przyczyna depresji oraz załamań. Oczywiście po takim przejściu najlepszym sposobem na poradzenie sobie z traumą, będzie wizyta u lekarza, który podda pacjentkę specjalnej terapii. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie można sobie z tym poradzić i tym samym powrócić do codzienności.

Przyczyny poronień – jak wpływają na psychikę mężczyzny?

Także w przypadku mężczyzny może to być ciężkie przeżycie. Najważniejsze, aby wspierał on swoją partnerkę, ale co zrobić, gdy sam nie radzi sobie z sytuacją? Na pewno i on powinien zgłosić się do specjalisty, który pomoże uporać sobie z traumą i wrócić do normalności.