Stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu

Stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu powstają, by nieść wsparcie osobom, które doświadczyły straty nienarodzonego dziecka. Pomoc – zarówno psychologa, bliskich, jak i innych ludzi w podobnej sytuacji – jest w tym przypadku bardzo ważna i pomaga uporać się z trudnym doświadczeniem.

Stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu

  1. Stowarzyszenie Rodziców Po Poronieniu – największe w Polsce
  2. Inne stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu, grupy wsparcia, serwisy i fundacje

Stowarzyszenie Rodziców Po Poronieniu – największe w Polsce

Najbardziej znanym i największym stowarzyszeniem skupiającym rodziców, którzy doświadczyli poronienia jest Stowarzyszenie Rodziców Po Poronieniu. Jego członkowie niosą wsparcie osobom, które znalazły się w sytuacji straty dziecka oraz edukują społeczeństwo na temat praw po poronieniu. Dzięki prowadzonej przez nich kampanii informacyjnej poprawia się jakość życia wszystkich osób, które dotknęło doświadczenie poronienia czy śmierci dziecka.

Strona internetowa stowarzyszenia zawiera różnego typu informacje związane z poronieniem (od strony prawnej, psychologicznej etc.), które skierowane są zarówno do rodziców, jak i lekarzy, położnych i pielęgniarek, prawników czy duchownych. Prowadzone jest także forum dla rodziców po poronieniu, umożliwiające wymienianie się doświadczeniami. Wsparcie od osób w podobnej sytuacji jest w tym przypadku bardzo ważne. Co więcej, każdy region ma swoich przedstawicieli, z którymi można skontaktować się i porozmawiać.

Kontakt:  poczta@poronienie.pl, www.poronienie.pl

Inne stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu, grupy wsparcia, serwisy i fundacje

W całym kraju obecne są różnego typu fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc i wsparcie wszystkim rodzicom po poronieniu. Działają one formalnie lub nieformalnie, często znajdując się przy hospicjach lub parafiach. Zapewniają one zarówno pomoc psychologiczną, jak wsparcie prawnicze czy duchowe.

Warto szukać grup lokalnych, które umożliwiają spotkania z innymi rodzicami na wspólne rozmowy i dzielenie się doświadczeniem. Przejście przez utratę dziecka wspólnie z innymi osobami, które także doświadczyły straty, pozwala odzyskać spokój i lepiej zrozumieć sytuację. Osoby wierzące mogą skorzystać ze specjalnych rekolekcji dla rodziców po poronieniu czy modlitw organizowanych w kościołach.

Oto kilka grup, z którymi warto się skontaktować:

  • Śląskie Hospicjum Perinatalne,
  • Fundacja „BY DALEJ IŚĆ” z Mysłowic,
  • Fundacja „Donum Vitae” ze Szczecina,
  • Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci,
  • Grupa „Przetrwać Cierpienie”, www.przetrwaccierpienie.org.pl,
  • Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka, założona przy Duszpasterstwie Rodzin Archidiecezji Gdańskiej.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat któregoś ze stowarzyszeń lub podzielić się z innymi czytelnikami swoją historią, prosimy o skorzystanie z jednej z form kontaktu:


Zobacz też:

 

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *