Fundacje i stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu

Przedstawiamy fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc i wsparcie rodzicom po poronieniu. Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje zainteresowane współpracą do kontaktu z nami info@poronilam.pl.


Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka

 

wspólnota rodziców po stracie dziecka

Parafia Matki Bożej Fatimskiej
Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1
80-354 Gdańsk-Żabianka

kontakt@stratadziecka.pl, www.stratadziecka.pl


Fundacja Nagle Sami

 

Fundacja Nagle SamiFundacja Nagle Sami jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się w sposób kompleksowy pomocą dla osób w żałobie. Fundację w 2011 roku założyła Olga Puncewicz po tragicznej śmierci swego męża Piotra Morawskiego. Nadrzędnym celem Fundacji jest niesienie ulgi osobom pogrążonym w żałobie. Organizacja wygrała konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2014 roku „S3KTOR”.

Do skorzystania z pomocy psychologicznej w Fundacji Nagle Sami zapraszamy osoby, które straciły bliskich i czują, że sytuacja, w której się znalazły jest zbyt trudna i sobie z nią nie radzą. A także osoby zaniepokojone swoim stanem i te, którym brakuje wsparcia w najbliższym otoczeniu. W naszej Fundacji otrzymacie Państwo profesjonalną pomoc. W naszej pracy do procesu żałoby podchodzimy w sposób indywidualny, umożliwiamy aby każdy mógł przechodzić przez to doświadczenie w taki sposób jak tego potrzebuje. Terapeuci Fundacji specjalizują się w pomocy osobom w żałobie, mają duże doświadczenie w pracy terapeutycznej, stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. W  żałobie nie trzeba być samemu, zapraszamy do kontaktu z nami.

Rodzice, którzy doświadczyli straty dziecka na skutek poronienia lub śmierci okołoporodowej mogą w Fundacji skorzystać ze wsparcia w formie:

  • konsultacji psychologicznej,
  • psychoterapii indywidualnej,
  • Telefonu Wsparcia

Więcej informacji i zapisy na konsultacje pod numerem 502 511 138 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 16.30.

Przy Fundacji działa bezpłatny telefon wsparcia pod numerem: 800 108 108, czynny codziennie od 14.00 do 20.00.

www.naglesami.org.pl


lepszy poród

Lepszy Poród„Lepszy poród” to oddolna inicjatywa kobiet na rzecz lepszej opieki okołoporodowej. Mamy dobre prawo okołoporodowe – czas, by zaczęło być respektowane we wszystkich placówkach medycznych!

Akcja ta jest formą protestu przeciwko nadużyciom, których ciągle doświadczają kobiety na polskich porodówkach. Wierzymy, że zebrane tu świadectwa będą pomocą dla lekarzy, symbolicznym oczyszczeniem dla matek oraz parasolem ochronnym dla przyszłych rodzących.

Więcej informacji na stronie lepszyporod.pl

akcja@lepszyporod.pl
600-904-510 (Karolina Piotrowska)
facebook.com/lepszyporod


Fundacja Donum Vitae

logo FDV

W trosce o Twoją rodzinę, zdrowie i płodność

Problem niepłodności dotyka coraz liczniejsze małżeństwa. Jest tematem niezwykle intymnym, trudnym i delikatnym. Osoby, które dotyka, doświadczają ogromnego cierpienia. Odbija się to na relacji między małżonkami i nierzadko kończy rozpadem więzi oraz małżeństwa.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi, została powołana do życia Fundacja Donum Vitae. Powołana do życia, bo właśnie taki jest jej główny cel – przywracać nadzieję małżeństwom i rodzinom na poczęcie i wydanie na świat nowego życia dzięki pomocy godziwych etycznie, naturalnych metod wspierania płodności.

Z troski o rodzicielstwo wyłania się drugi obszar działań Fundacji – pomoc rodzicom, którzy doświadczyli śmierci dziecka przed jego narodzeniem. Jest to temat niezwykle bolesny i delikatny, ale również często pomijany. Pragniemy szerzyć świadomość tego tematu w społeczeństwie, przekazywać informacje na temat praw rodziców po stracie, gdzie można uzyskać pomoc w tym doświadczeniu oraz jak sobie radzić z przeżywaniem żałoby.

Więcej informacji:

www.fundacjadonumvitae.pl

ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

e-mail: kontakt@fundacjadonumvitae.pl, tel. 737 470 024


FUNDACJA OPES139 

Fundacje i stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu

Fundacja Opes139 wcześniej działała jako Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych, który wybudował w Tarnowie mogiłę zbiorową dla dzieci pozostawionych w tarnowskich szpitalach.

Od początku swej działalności pomaga rodzicom po stracie dziecka w wyniku poronienia i aborcji. Oferuje pomoc duchową i psychologiczną (zarówno terapie grupową, jak i indywidualną) , pomaga w przejściu przez procedury medyczne, wspiera w żałobie, daje również nadzieje poprzez finansowanie nierefundowanych badań po poronieniu.

Pomoc fundacji nie ogranicza się tylko do wsparcia rodziców po stracie. Fundacja organizuje szkolenia, warsztaty i konferencje dla studentów położnictwa i pielęgniarstwa oraz personelu medycznego.

Więcej o fundacji i jej inicjatywach można przeczytać na stronie :

 www.fundacjaopes139.pl

Tel.: 510 570 182
E-mail: pomoc@fundacjaopes.pl