Fundacje i stowarzyszenia dla rodziców po poronieniu

Przedstawiamy fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc i wsparcie rodzicom po poronieniu. Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje zainteresowane współpracą do kontaktu z nami info@poronilam.pl.


Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka

 

Parafia Matki Bożej Fatimskiej
Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1
80-354 Gdańsk-Żabianka

kontakt@stratadziecka.pl, www.stratadziecka.pl


Fundacja Nagle Sami

 

Fundacja Nagle SamiFundacja Nagle Sami jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się w sposób kompleksowy pomocą dla osób w żałobie. Fundację założyła Olga Puncewicz po tragicznej śmierci swego męża Piotra Morawskiego. Nadrzędnym celem Fundacji jest niesienie ulgi osobom pogrążonym w żałobie. Organizacja wygrała konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2014 roku „S3KTOR”.

Misją Fundacji Nagle Sami jest dawanie nadziei i siły na dalsze życie, które często wraz z odejściem bliskiej osoby staje w miejscu. W takiej sytuacji  potrzebna jest pomoc psychologa lub psychoterapeuty. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie terapeutów Fundacji pomagają pacjentowi zrozumieć oraz zaakceptować trudną sytuację i dają nieocenione wsparcie. Psycholog może towarzyszyć w trudnych chwilach i pomóc odnaleźć sposób na wyjście z kryzysowej sytuacji. Fundacja dla osób, które straciły bliskich oferuje:

  • bezpłatne konsultacje psychologiczne,
  • terapię krótkoterminową (12 spotkań),
  • grupę wsparcia dla osób dorosłych,
  • grupę wsparcia dla dzieci,
  • zajęcia relaksacyjne,
  • pomoc w formalnościach,
  • konsultacje prawne.

Przy Fundacji działa bezpłatny telefon wsparcia pod numerem: 800 108 108, czynny codziennie od 14.00 do 20.00.

www.naglesami.org.pl

Nr konta: 15 1030 0019 0109 8530 0038 0190

Dzięki Państwa wsparciu możemy pomagać osobom po stracie. 
Każda, nawet najmniejsza kwota, służy działalności statutowej Fundacji. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!


lepszy poród

Lepszy Poród

“Lepszy poród” to oddolna inicjatywa kobiet na rzecz lepszej opieki okołoporodowej. Mamy dobre prawo okołoporodowe – czas, by zaczęło być respektowane we wszystkich placówkach medycznych!

Akcja ta jest formą protestu przeciwko nadużyciom, których ciągle doświadczają kobiety na polskich porodówkach. Wierzymy, że zebrane tu świadectwa będą pomocą dla lekarzy, symbolicznym oczyszczeniem dla matek oraz parasolem ochronnym dla przyszłych rodzących.

Więcej informacji na stronie lepszyporod.pl

akcja@lepszyporod.pl
600-904-510 (Karolina Piotrowska)
facebook.com/lepszyporod


Fundacja Donum Vitae

logo FDV

W trosce o Twoją rodzinę, zdrowie i płodność

Problem niepłodności dotyka coraz liczniejsze małżeństwa. Jest tematem niezwykle intymnym, trudnym i delikatnym. Osoby, które dotyka, doświadczają ogromnego cierpienia. Odbija się to na relacji między małżonkami i nierzadko kończy rozpadem więzi oraz małżeństwa.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi, została powołana do życia Fundacja Donum Vitae. Powołana do życia, bo właśnie taki jest jej główny cel – przywracać nadzieję małżeństwom i rodzinom na poczęcie i wydanie na świat nowego życia dzięki pomocy godziwych etycznie, naturalnych metod wspierania płodności.

Z troski o rodzicielstwo wyłania się drugi obszar działań Fundacji – pomoc rodzicom, którzy doświadczyli śmierci dziecka przed jego narodzeniem. Jest to temat niezwykle bolesny i delikatny, ale również często pomijany. Pragniemy szerzyć świadomość tego tematu w społeczeństwie, przekazywać informacje na temat praw rodziców po stracie, gdzie można uzyskać pomoc w tym doświadczeniu oraz jak sobie radzić z przeżywaniem żałoby.

Więcej informacji:

www.fundacjadonumvitae.pl

ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

e-mail: kontakt@fundacjadonumvitae.pl, tel. 737 470 024

Przeczytaj więcej: