Dzień Dziecka Utraconego – Msza Święta w Warszawie

Już 15 października 2017 roku ma miejsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji Diakonia Życia Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na Mszę Świętą oraz różaniec w intencji dzieci utraconych, ich rodziców oraz wszystkich bliskich, którzy przeżywają stratę.

dzień dziecka utraconego 2017 warszawa

Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących połączyć się we wspólnej modlitwie

DATA: 15.10.2017 (niedziela)
GODZINA: 11:30
GDZIE? W sali św. Faustyny przy kościele p.w. św. Jakuba Apostoła na placu Narutowicza w Warszawie.

Warto przekazać informację innym rodzicom, którzy doświadczyli straty – niedawno lub w dalszej przeszłości oraz ich bliskim i wszystkim tym, których los osieroconych rodziców nie jest obcy. Wspólna modlitwa to również okazja do zbudowania wspólnoty rodziców, których łączą podobne doświadczenia.

Dzień Dziecka Utraconego – w Polsce obchodzony już 13. raz

Od 2005 roku 15 października jest w całej Polsce momentem zadumy nad dziećmi, które odeszły od nas zbyt wcześniej. W Stanach Zjednoczonych, gdzie święto zostało ustanowione jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych, obchodzi się je już od niemal 30 lat.

Ten czas to jednak nie tylko okazja do dodania otuchy rodzicom, którzy doświadczyli straty, połączenia się z nimi myślami czy modlitwą. To również szansa na zwrócenie uwagi na ich problemy i prawa – poronienie i przedwczesna śmierć dziecka to niestety wciąż w naszym społeczeństwie tematy tabu.

Zobacz też: Obchody Dnia Dziecka Utraconego 2017 r. w Archidiecezji Częstochowskiej

5/5 - (1 głosów / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *