Pochówek dzieci martwo urodzonych Tarnów – 21.10.2017

21 października 2017 roku odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach oraz poświęcenie Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu.

pochówek dzieci martwo urodzonych Tarnów

Msza św. w intencji rodziców

Kiedy?
21.10.2017, godzina 11:00
Gdzie?
kościół w Tarnowie Mościcach, ul. Zbylitowska 5

Zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Jeż.

Przed Mszą św. będzie można napisać, na specjalnie przygotowanych karteczkach, imiona zmarłych dzieci, które zostaną złożone na czas Mszy św. przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorczej na cmentarzu.

Uroczystości na cmentarzu

Kiedy?
21.10.2017, godzina 12:00
Gdzie?
kaplica cmentarza w Tarnowie Mościcach, ul. Czarna Droga

Spod kaplicy uroczyście przejdziemy na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych, które poświęci bp A. Jeż. Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili komitetowi.

Zachęcamy rodziców, aby przynieśli znicze, symbolizujące pamięć o swoich dzieciach, które zapalimy przy mogile zbiorczej.

Wciąż też czekamy (do 19 października) na imiona dzieci z datą ich śmierci i tygodniem ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty. Zostaną one odczytane w czasie pochówku, a także wpisane do wirtualnej Księgi Pamięci znajdującej się na stronie komitetu.

Imiona dzieci można przesyłać:
przez stronę – zakładka kontakt http://www.dzieciutraconetarnow.pl/kontakt

Wydarzenie utworzone na Facebooku

wydarzenie FB

źródło: informacja prasowa

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *