Pomóż nam zebrać pieniądze na pogrzeb

Co czuje mama, która nie może pochować swojego dziecka? Nie może godnie go pożegnać i okazać mu szacunku? Mama, która nie będzie miała możliwości złożyć na jego malutkim grobie kwiatów i zapalić światełek? Jedna z czytelniczek portalu Poroniłam.pl stanęła właśnie w obliczu takiej sytuacji.

zbiórka pieniędzy

  1. Akcja charytatywna
  2. Prawa po poronieniu

Akcja charytatywna

Nasza Czytelniczka chciałaby pochować swoje dziecko po poronieniu. Nie ma jednak wystarczających oszczędności, nie przysługuje jej zasiłek pogrzebowy, nie ma możliwości wzięcia kredytu… Nie ma nawet nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc. Z sytuacją została więc zupełnie sama, całkowicie bezsilna, dlatego zwracamy się do Was o pomoc.

1700 złotych – na tyle został wyceniony pogrzeb poronionego dziecka. Tyle wystarczy, by jego mama zyskała spokój i by mogła zawsze wracać na jego grób. Chociaż dla niej taka kwota jest nieosiągalna, wspólnie możemy zebrać ją w mgnieniu oka. Gdyby każda osoba, która polubiła stronę Fundacji Polska jest Kobietą oraz Poroniłam.pl, wpłaciłaby 1,5 zł – potrzebną kwotę udałoby się zebrać od razu.

Godny pochówek należy się każdemu człowiekowi, szczególnie tak małemu i bezbronnemu, jak dzieciątko, które odeszło zbyt wcześnie. Nie pozwólmy, żeby względy finansowe uniemożliwiły pochowanie mamie jej własnego dziecka! Pani pragnie pozostać anonimowa, dlatego zbiórką zajmują się Fundacja Polska jest Kobietą oraz redakcja portalu Poroniłam.pl. Wsparcie w tak trudnej sytuacji jest niezwykle ważne, dlatego zdecydowaliśmy się zrobić wszystko, co w naszej mocy.

Prawa po poronieniu

Prawo do pochowania dziecka po poronieniu, bez względu na wiek trwania ciąży czy wagę i wielkość dziecka, gwarantuje Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych z 1959 roku ze zmianami z roku 2007. Dzięki temu coraz więcej mam może godnie pożegnać się ze swoimi Aniołkami i przeżyć żałobę. Szpital ma obowiązek wydać kartę zgonu (lub kartę martwego urodzenia) oraz dziecko, by pogrzeb mógł się odbyć. Dla wielu mam to jedyna szansa, by pogodzić się ze stratą. W takiej sytuacji, jaka spotkała naszą czytelniczkę, ból jest podwójny. Towarzyszy jej myśl nie tylko o stracie dziecka, ale również o braku możliwości jego pochowania. I to z powodów problemów finansowych, które tak łatwo możemy rozwiązać wspólnie!

Aktualizacja 14 grudnia

Swoje dziecko mama odebrać będzie mogła ze szpitala 16.12.2016 – kwota musi być zebrana do tego czasu. W przeciwnym razie pochówek się nie odbędzie. Liczy się więc każda złotówka, która przybliży naszą czytelniczkę do celu.
Wszyscy, którzy chcecie pomóc Mamie możecie przekazać pieniądze na konto Fundacji.

Fundacja Polska jest Kobietą
ul. Filipiny Płaskowickiej 46/106 Warszawa
KRS: 0000319693
Volksvagen Bank
Numer rachunku bankowego: 78 2130 0004 2001 0471 8029 0001
Tytuł przelewu: Zbiórka na pogrzeb

Oceń

4 thoughts on “Pomóż nam zebrać pieniądze na pogrzeb

  1. Przepraszam ale dziecko może pochować babcia , dziadek dziecka , który spełnia warunki aby otrzymać zasiłek pogrzebowy. Tak mi powiedziano gdy ja musiałam pochować dziecko.

    • Oczywiście, że jest taka możliwość jeśli ktoś ma rodzinę, która może ubiegać się o zasiłek pogrzebowy. W przypadku pani, która zwróciła się do nas o pomoc takiej możliwości niestety nie ma.

  2. Skąd ta kwota? W zeszłym tygodniu chowaliśmy naszą córeczkę. Wszystko wyniosło nas niecałe 200 pln. Sami kupiliśmy urnę ekologiczną od producenta (99pln) zapłaciliśmy za pochówek w grobie dziecka utraconego i księdza (50 pln) i kupiliśmy kwiatki oraz znicze. Można to wszystko zorganizować poza zakładem pogrzebowym i jest o wiele taniej. Czujemy ogromną ulgę po pogrzebie córeczki. Napiszcie proszę czy nadal można pomóc przelewem bo wypisaliście termin 28 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *