Gwiazdy mówią o poronieniu i dają nadzieję

Coraz więcej znanych osób decyduje się mówić o poronieniu, dzieląc się swoimi doświadczeniami i podnosząc innych rodziców na duchu. Ostatnio głośno zrobiło się o Tanie Ramsay – żonie Gordona Ramsaya, która poroniła w 5. miesiącu ciąży. poronienie może spotkać każdą kobietę – bez względu na status społeczny, czy materialny. Przeczytaj, kto odważył się opowiedzieć o swoich osobistych przeżyciach.

  1. Poronienie w rodzinach celebrytów – kto tego doświadczył?
  2. Starania o dziecko po poronieniu – tym gwiazdom się udało

Poronienie w rodzinach celebrytów – kto tego doświadczył?

Oprócz rodziny Ramsayów, o utracie ciąży opowiadały również takie gwiazdy jak Nicole Kidman, Beyonce z Jayem-Z, Celine Dion, Anna Przybylska, Weronika Marczuk, Anna Korcz czy księżna Kate Middleton. Zwracały one uwagę nie tylko na problemy z własnym samopoczuciem, ale także konieczność przeżycia żałoby razem z całą rodziną (partnerem, starszymi dziećmi).

Po utracie dziecka czasu potrzebują bowiem wszyscy – jest to trudny moment nie tylko dla kobiety. Także Justyna Kowalczyk zmagała się z poronieniem, co wyznała na portalu społecznościowym. Niektóre gwiazdy, jak Sophia Loren, zdecydowały się podzielić swoim doświadczeniem dopiero po latach, inne natomiast postanowiły zrobić to szybciej.

Trzeba zdać sobie sprawę, że znane osoby są takimi samymi ludźmi, jak inni – w związku z tym równie mocno przeżywają problem poronienia. Jako osoby publiczne mogą jednak mówić o tym głośno, by dodawać otuchy innym kobietom i całym rodzinom oraz by przełamać temat tabu, którym poronienie nadal jest.

Starania o dziecko po poronieniu – tym gwiazdom się udało

Wielu gwiazdom po utracie ciąży udało się zajść w kolejną i urodzić zdrowe dziecko. Należy do nich np. Beyonce, która po problemach z donoszeniem ciąży urodziła zdrową córeczkę Blu-Ivy.

Również Katarzyna Skrzynecka ma za sobą kilka poronień i wiele lat nieudanych prób zajścia w ciążę. Aktorka jednak się nie poddała i po czterdziestce udało jej się urodzić całkowicie zdrową dziewczynkę, pokazując, że szanse na dziecko mają nawet te kobiety, które wiele razy straciły ciążę.

Głośno o poronieniu mówili także Mark Zuckerberg (założyciel Facebooka) z żoną. Para starała się długo, jednak z nadzieją, że się uda – i udało się. Niedawno na świat przyszła ich mała córeczka. Chociaż niemało gwiazd doświadczyło utraty ciąży, późniejsze starania o dziecko okazały się skuteczne w wielu przypadkach.

Warto wiedzieć: poronienie – prawa rodziców Polsce

Niezależnie od czasu trwania ciąży, po poronieniu rodzice mogą pożegnać swoje dziecko, a także liczyć na świadczenia i potrzebną pomoc. To oni decydują o tym, czy dziecko będzie pochowane i czy odbędzie się pogrzeb. Żeby go zorganizować, konieczne jest odebranie ze szpitala karty martwego urodzenia. Aby została wydana, lekarz musi znać płeć dziecka – jeśli poronienie nastąpiło wcześnie, do jej ustalenia konieczne mogą być badania genetyczne. Następnie można zarejestrować dziecko w USC, gdzie wydany zostanie akt urodzenia ze stosowną adnotacją, a następnie udać się do domu pogrzebowego. Rodzice mają również prawo do zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 złotych, który wypłacany jest po pogrzebie, a także do urlopu macierzyńskiego w liczbie 56 dni (po okazaniu aktu urodzenia).

5/5 - (1 głosów / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *