Dzień Palenia Świec 2017 – już 10 grudnia

Każdego roku – w drugą niedzielę grudnia o godzinie 19:00 – na całym świecie rodzice zmarłych dzieci zapalają światełka, by uczcić pamięć o najmłodszych zmarłych i wyrazić swoją tęsknotę. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Palenia Świec, czyli okazja do wspomnień, modlitwy i refleksji nad dziećmi, które odeszły od nas zbyt wcześnie.

DZIEŃ PALENIA ŚWIEC 2018 >> [LISTA]

Dzień Palenia Świec 2017

  1. Każde dziecko zasługuje na światło pamięci…
  2. Dzień Palenia Świec – już od 1997 roku
  3. Dzień Palenia Świec 2017 – obchody w Polsce

Każde dziecko zasługuje na światło pamięci…

Bez względu na wiek, czas przeżyty na ziemi czy okoliczności śmierci. Dlatego w tym dniu światełka palą zarówno rodzice, którzy doświadczyli poronienia, jak i ci, których dzieci odeszły w wieku niemowlęcym, w wieku kilku lat czy nawet jako dorosłe – np. wskutek choroby czy wypadku.

To nie tyko okazja do uczczenia pamięci i wspomnień o zmarłych dzieciach, ale też czas refleksji nad kruchością ludzkiego życia i okres nadziei, że dziecko zawsze będzie przez najbliższych kochane, a pamięć o nim nigdy nie minie.

Dzień Palenia Świec – już od 1997 roku

20 lat temu amerykańska organizacja The Compassionate Friends – która wspiera rodziców w żałobie po śmierci dziecka – rozpoczęła obchody Międzynarodowego Dnia Palenia Świec (każdego roku w drugą niedzielę grudnia).

Od tamtego czasu w tym szczególnym dniu światło dla zmarłych dzieci pali się przez godzinę w każdej strefie czasowej – od 19:00. W ten sposób tworzy się 24-godzinny krąg pamięci, strefa po strefie. Tego jednego dnia cała ziemia jednoczy się, by dzieci, które odeszły zbyt wcześnie, nigdy nie zostały zapomniane.

Dzień Palenia Świec 2017 – obchody w Polsce

Wielu rodziców na całym świecie decyduje się zapalić światełko dla swojego dziecka – na cmentarzu, w oknie, przy jego zdjęciu… Stowarzyszenia, grupy wsparcia czy parafie organizują również spotkania, msze czy wspólne obchody.

DZIEŃ PALENIA ŚWIEC 2017 – WYDARZENIE NA FB

Dzień Palenia Świec 2017 – gdzie najbliższa msza?

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat obchodów Dnia Palenia Świec w Waszych miastach!

5/5 - (2 głosów / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *