Poroniłam.pl w Polsat News – reportaż o pochówku Dzieci Nienarodzonych

2 listopada 2017 roku – w programie „Więcej wydarzeń” na Polsat News – pojawił się reportaż Marka Sygacza na temat pochówku Dzieci Nienarodzonych i praw, jakie przysługują rodzicom po stracie dziecka. Redakcja portalu Poroniłam.pl również miała w nim swój udział.

Poroniłam.pl w Polsat News – reportaż o pochówku Dzieci Nienarodzonych

źródło: https://www.ipla.tv/Wiecej-wydarzen-02-11-2017/vod-10813119

Zapraszamy do zapoznania się z tym ciekawym materiałem:

  TUTAJ >>>

  1. Cmentarz dla Nienarodzonych Dzieci w Starachowicach
  2. „Nie ma stópki tak małej, by nie mogła zostawić śladu…”

Cmentarz dla Nienarodzonych Dzieci w Starachowicach

Reportaż dotyczy przede wszystkim nowego miejsca pochówku dla Dzieci Nienarodzonych w Starachowicach. Zwraca również uwagę na problemy, z jakimi borykają się rodzice po stracie i na prawa, jakie im przysługują.

Pomoc psychologiczna, pochowanie dziecka, skrócony urlop macierzyński, zasiłek pogrzebowy… Niestety wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, że po poronieniu mogą skorzystać z tych praw. Na szczęście świadomość rośnie, z czego bardzo się cieszymy.

„Nie ma stópki tak małej, by nie mogła zostawić śladu…”

W reportażu wypowiada się również p. położna i specjalistka pielęgniarstwa rodzinnego Anna Stachulska, która współpracuje z portalem Poroniłam.pl i pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Prof. Kornela Gibińskiego ŚUM w Katowicach.

Zobacz też: Po poronieniu. Rozmowa z położną Anną Stachulską

Dzięki jej empatycznej postawie kobiety doświadczające poronienia nawet w szpitalu mogą poczuć wsparcie. P. Stachulska zwraca również uwagę, w jaki sposób szpital zachowuje pamięć o najmłodszych zmarłych. Zdjęcia z USG, odciski stópek, zabawki – te wszystkie pamiątki pomagają rodzicom.

Cieszymy się, że nasze przesłanie dociera do coraz większej liczby osób! Mamy też nadzieję, że dzięki reportażowi kolejni rodzice poznają przysługujące im prawa i zyskają szansę na godne pożegnanie dziecka – bez względu na moment jego utraty.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *