Psycholog po stracie dziecka – gdzie szukać pomocy?

województwo: śląskie, dolnośląskie, mazowieckie, wielkpolskie


Spis treści:

  1. Izabela Pelińska – Psycholożka, Psychoterapeutka
  2. Joanna Piątek – Perlak, Psycholog perinatalny
  3. Anna Wietrzykowska – Psycholog, Psychoterapeutka
  4. Olga Przybyłek, Psychoterapeutka
  5. Katarzyna Konczelska, psycholog
  6. Monika Goriaczko, psychoterapeuta
  7. Anna Bajkowska – Psycholog, Psychoterapeutka
  8. Małgorzata Orzeł – Psycholog, psychoterapeuta par oraz certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny 
  9. Katarzyna Skorupska – psycholog, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa

Psycholog Katowice

JOANNA PIĄTEK-PERLAK, PSYCHOLOG PERINATALNY

Jestem psychologiem specjalizującym się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach spowodowanych śmiercią dziecka, poronieniem i ciężką chorobą. Towarzyszę rodzinom i parom w trakcie żałoby, pomagam przez nią przejść. Pracuję z osobami zmagającymi się z problemami bezpłodności. Współpracuję z lekarzami ginekologami, położnikami oraz z położnymi. Obejmuję pomocą kobiety, które mają zagrożoną ciążę lub ciążę utraconą.

Pracuję z kobietami i ich rodzinami, którym na etapie badań prenatalnych zdiagnozowano ciężką, letalną chorobę płodu. Opiekuję się osobami u których po porodzie wystąpił ciężki stres pourazowy, pracuję z traumami poporodowymi. Pomagam kobietom w depresji poporodowej, obszarem mojej pracy jest także wcześniactwo, pomagam rodzicom, którym urodziło się przedwcześnie dziecko. Na co dzień pracuję w dwóch śląskich szpitalach, na oddziale położniczym oraz na oddziale intensywnej terapii i patologii noworodka.

Kontakt:

tel: 668 040 216
e-mail: kontakt@psychologperinatalny.pl
www: www.psychologmozepomoc.pl, https://www.facebook.com/piatekperlakpsycholog

Artykuły w portalu poronilam.pl:


Psycholog Lubin

Anna WIETRZYKOWSKA – Psycholog, Psychoterapeutka

Nazywam się Anna Wietrzykowska. Jestem psychologiem, psychoterapeutą pracującym w nurcie psychoterapii systemowej, absolwentką Studiów Podyplomowych z Seksuologii Klinicznej, których opiekunem merytorycznym był prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz.

W internecie znajdziesz mnie pod hasłem: Psycholog Niepłodności. Zajmuję się okołoporodową pomocą psychologiczną.

W obszarze moich zainteresowań zawodowych znajduje się praca z osobami, które zmagają się z niepłodnością lub które straciły dziecko w wyniku poronienia/martwego urodzenia, a także z kobietami, które odczuwają silny lęk w ciąży lub lęk przed samym porodem (tokofobia), parami, które chcą się przygotować na narodziny dziecka, kobietami po traumie poporodowej, kobietami z depresją poporodową i parami, które doświadczają kryzysu w związku po narodzinach dziecka i trudności wychowawczych.

Mieszkam w Lubinie w woj. dolnośląskim. Z pacjentami z innych miast/krajów pracuję online. Prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par i konsultacje psychologiczne a także grupy wsparcia dla kobiet po poronieniu lub zmagających się z niepłodnością. Od 2014 roku jestem Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, a od 2019 Członkiem Nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.

Kontakt:
www.psycholognieplodnosci.pl
tel. 697 912 865
psycholognieplodnosci@gmail.com


OLGA PRZYBYŁEK, PSYCHOTERAPEUTA

OLGA PRZYBYŁEKPsycholog, psychoterapeuta, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła kompleksowe szkolenie z zakresu terapii krótkoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie. Odbyła cykl szkoleniowy z zakresu terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. Ukończyła także Kurs z Zakresu Opieki Paliatywnej i Propedeutyki Medycyny Paliatywnej w Katowicach. Ukończyła kształcenie w ramach czteroletniego kursu podyplomowego w Śląskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, który przygotowuje do ubiegania się o certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Stosuje model zintegrowany łączący metody z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, krótkoterminowej, psychodramy. Pracuje również z ciałem wykorzystując metody wizualizacji, relaksacji i ćwiczeń zaczerpniętych z systemu hatha – jogi. Posiada doświadczenie w pracy z osobami po traumatycznych przejściach, borykającymi się z problemami zdrowotnymi, cierpiącymi z powodu uzależnienia. Pracuje w Ośrodku Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i ich Rodzin w Katowicach oraz prowadzi Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Kontakt:

Gabinet Psychoterapii Przystań
ul. Barbary 14/8, Katowice
Tel. + 48 510-379-421
e-mail: poczta@twojpsycholog.info.pl
www: twojpsycholog.info.pl

Artykuły:


Psycholog Zabrze

Katarzyna Konczelska, psycholog

KATARZYNA KONCZELSKATowarzyszenie ludziom w ich trudnościach i bycie przy nich, gdy na nowo odkrywają radość życia, to najpiękniejsze, co mogło mnie spotkać. Człowiek uczy się całe życie i ma możliwość, by rozwijać się każdego dnia. To dla mnie prawdziwy zaszczyt być częścią tego procesu. Moje osobiste doświadczenia życiowe, także te trudne i bardzo bolesne, spowodowały, że dziś jestem tym, kim jestem i robię to, co robię.

Od 2011 r. prowadzę grupy wsparcia dla osieroconych rodziców, także dla tych, którzy stracili dorosłe dzieci w wyniku wypadku, zabójstwa czy śmierci samobójczej. Prowadzę terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, interwencję kryzysową, poradnictwo psychologiczne. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, gdzie zajmuję się ich diagnozą i terapią, oraz poradnictwem wychowawczym. Jestem trenerem umiejętności psychospołecznych, mediatorem oraz współzałożycielką Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii. Aktualnie jestem doktorantką na SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym we Wrocławiu, gdzie zajmuję się traumą, szeroko rozumianym wsparciem społecznym i potraumatycznym wzrostem.

Kontakt:

ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze
Tel.: +48 606 313 066
e-mail: k.konczelska@fripp.org.pl, kontakt@konczelska.pl
www: konczelska.pl

Artykuły:


Psycholog Wrocław

IZABELA PELIŃSKA, PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
O mnie:
Jestem psycholożką i psychoterapeutką, pracuję integracyjnie choć najbliżej mi do psychoterapii ericskonowskiej.

 

 

Artykuły w portalu poronilam.pl:

Więcej informacji i kontakt: Izabela Pelińska

Monika Goriaczko, psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą, pedagogiem i doradcą zawodowym. Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej w podejściu chrześcijańskim, której celem jest leczenie oraz wzmacnianie zdrowia i rozwoju w wymiarze fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuję pod stałą superwizją.

Obszar pomocy terapeutycznej to m.in. prowadzenie Grupy Wsparcia dla rodziców po stracie dziecka, problemy małżeńskie, depresja i zaburzenia nastroju, problemy z płodnością.

Kontakt:

Tel.: 508 183 608
e-mail: monika.goriaczko@op.pl
www: http://www.boromeuszki.wroclaw.pl/monika-goriaczko/


Psycholog Warszawa

Anna Bajkowska – Psycholog, Psychoterapeutka

Anna BajkowskaJestem psychologiem i psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne prowadzone przez Instytut Gestalt w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.
w Akademickim Ośrodku Psychoterapii,
na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic ZOZ Wola,
w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM, na oddziale leczenia chorób afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Zespole Psychologów Fundacji Itaka oraz w Fundacji Nagle Sami, z którą współpracuję od 2013 roku. Specjalizuję się w pomocy osobom cierpiącym z powodu kryzysów osobistych oraz trudności w bliskich relacjach. Ważnym obszarem mojej pracy jest wsparcie osób w żałobie, w tym kobiet, które doświadczyły poronienia lub straty okołoporodowej.
W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem i relacja, która tworzy się w oparciu o dialog. Jako terapeuta wierzę, że każdy z nas jest w stanie przezwyciężać trudności, rozwijać się i dokonywać najlepszych dla siebie wyborów, czasami po prostu potrzebuje wsparcia, by móc to zrobić.

Kontakt:

Gabinet Psychoterapii Gestalt – Anna Bajkowska
ul. Czarnieckiego 11/3 Warszawa
tel.: 729 999 676
e-mail: anna.bajkowska@gestaltspotkanie.pl
www:  www.psychoterapia-gestalt.waw.pl

Artykuły:


Psycholog, pedagog specjalny oraz certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny 

MAŁGORZATA ORZEŁ – Psycholog, psychoterapeuta par oraz certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny 

O mnie:

MAŁGORZATA ORZEŁ

Jestem psychologiem, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (numer certyfikatu PTTPB 814) oraz dyplomowaną psychoterapeutką par. Od kilku lat prowadzę prywatną praktykę psychologiczno – terapeutyczną (Między Myślą i Emocją – Psychoterapia Małgorzata Orzeł), współpracuję także z kilkoma Ośrodkami Terapeutycznymi w Warszawie.

Udzielam pomocy psychoterapeutycznej w zakresie szeroko pojętych kryzysów i trudności psychicznych m.in. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych czy adaptacyjnych.

Moje szczególne zainteresowania terapeutyczne koncentrują się wokół pomocy okołoporodowej oraz terapii partnerskiej, ze szczególnym uwzględnieniem:

– wsparcia w procesie starań o dziecko: niepłodność, proces diagnostyki, przygotowanie do procedury in vitro

– pracy z emocjami w trakcie trwania ciąży i po porodzie

– pomocy w sytuacji poronienia i straty okołoporodowej, w tym dynamiki zmian w relacjach partnerskich po utracie

– wsparcia psychologicznego w staraniach o kolejną ciążę po poronieniu

– wsparcia psychologicznego w sytuacji zdiagnozowania choroby nowotworowej w trakcie trwania ciąży

– spadku zaufania w relacjach partnerskich

Obecnie prowadzę konsultacje on-line.

Kontakt:

Między Myślą i Emocją – Psychoterapia Małgorzata Orzeł

tel. 783-665-050

e-mail: psychoterapia.orzel@gmail.com

https://www.facebook.com/psychoterapiaorzel


Psycholog, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa 

KATARZYNA SKORUPSKA  – psycholog, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa zrzeszona w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej oraz Polskim Towarzystwie Psychologicznym.

psycholog po stracie dzieckaUkończyła studia dzienne z psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie kontynuowała edukację na studiach doktoranckich. Regularnie rozwija swój warsztat szkoląc się m.in. z pracy w nurcie ACT, Terapii Schematów, psychologii perinatalnej a także superwizując swoją pracę.

Od prawie 10 lat specjalizuje się w pracy okołoporodowej. Prowadzi Psychologiczne Pogotowie Okołoporodowe, w ramach którego udziela wsparcia i prowadzi psychoterapię osób w kryzysach okołoporodowych. Od wielu lat występuje jako prelegentka na konferencjach Świadoma Mama, wspierała oddział położniczy i Szkołę Rodzenia. Aktualnie współpracuje z Fundacją Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego opiekując się w ramach konsultacji i terapii krótkoterminowej osobami w trudnych sytuacjach okołoporodowych. Prowadzimy grupy wsparcia dla kobiet po stracie, w tęczowych ciążach, piszę książkę skupioną wokół tematyki strat okołoporodowych. Intensywnie edukuje w tematach kryzysów okołoporodowych szkoląc przede wszystkim psychologów, ale i innych specjalistów okołoporodowych, w obszarach wspierania w kryzysach położniczych.

Kontakt:

www.katarzynaskorupska.pl

www.facebook.com/psycholog.katarzyna.skorupska

kontakt@katarzynaskorupska.pl