Psycholog po stracie dziecka – gdzie szukać pomocy?

województwo: śląskie, dolnośląskie


 Psycholog Katowice

JOANNA PIĄTEK-PERLAK, PSYCHOLOG PERINATALNY

Jestem psychologiem specjalizującym się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach spowodowanych śmiercią dziecka, poronieniem i ciężką chorobą. Towarzyszę rodzinom i parom w trakcie żałoby, pomagam przez nią przejść. Pracuję z osobami zmagającymi się z problemami bezpłodności. Współpracuję z lekarzami ginekologami, położnikami oraz z położnymi. Obejmuję pomocą kobiety, które mają zagrożoną ciążę lub ciążę utraconą.

Pracuję z kobietami i ich rodzinami, którym na etapie badań prenatalnych zdiagnozowano ciężką, letalną chorobę płodu. Opiekuję się osobami u których po porodzie wystąpił ciężki stres pourazowy, pracuję z traumami poporodowymi. Pomagam kobietom w depresji poporodowej, obszarem mojej pracy jest także wcześniactwo, pomagam rodzicom, którym urodziło się przedwcześnie dziecko. Na co dzień pracuję w dwóch śląskich szpitalach, na oddziale położniczym oraz na oddziale intensywnej terapii i patologii noworodka.

Kontakt:

tel: 668 040 216
e-mail: kontakt@psychologperinatalny.pl
www: www.psychologmozepomoc.plhttps://www.facebook.com/piatekperlakpsycholog

Artykuły w portalu poronilam.pl:


OLGA PRZYBYŁEK, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła kompleksowe szkolenie z zakresu terapii krótkoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie. Odbyła cykl szkoleniowy z zakresu terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. Ukończyła także Kurs z Zakresu Opieki Paliatywnej i Propedeutyki Medycyny Paliatywnej w Katowicach. Ukończyła kształcenie w ramach czteroletniego kursu podyplomowego w Śląskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, który przygotowuje do ubiegania się o certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Stosuje model zintegrowany łączący metody z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, krótkoterminowej, psychodramy. Pracuje również z ciałem wykorzystując metody wizualizacji, relaksacji i ćwiczeń zaczerpniętych z systemu hatha – jogi. Posiada doświadczenie w pracy z osobami po traumatycznych przejściach, borykającymi się z problemami zdrowotnymi, cierpiącymi z powodu uzależnienia. Pracuje w Ośrodku Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i ich Rodzin w Katowicach oraz prowadzi Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Kontakt:

Gabinet Psychoterapii Przystań
ul. Barbary 14/8, Katowice
Tel. + 48 510-379-421
e-mail: poczta@twojpsycholog.info.pl
www: twojpsycholog.info.pl

Artykuły:


Psycholog Zabrze

Katarzyna Konczelska, psycholog

KATARZYNA KONCZELSKATowarzyszenie ludziom w ich trudnościach i bycie przy nich, gdy na nowo odkrywają radość życia, to najpiękniejsze, co mogło mnie spotkać. Człowiek uczy się całe życie i ma możliwość, by rozwijać się każdego dnia. To dla mnie prawdziwy zaszczyt być częścią tego procesu. Moje osobiste doświadczenia życiowe, także te trudne i bardzo bolesne, spowodowały, że dziś jestem tym, kim jestem i robię to, co robię.

Od 2011 r. prowadzę grupy wsparcia dla osieroconych rodziców, także dla tych, którzy stracili dorosłe dzieci w wyniku wypadku, zabójstwa czy śmierci samobójczej. Prowadzę terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, interwencję kryzysową, poradnictwo psychologiczne. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, gdzie zajmuję się ich diagnozą i terapią, oraz poradnictwem wychowawczym. Jestem trenerem umiejętności psychospołecznych, mediatorem oraz współzałożycielką Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii. Aktualnie jestem doktorantką na SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym we Wrocławiu, gdzie zajmuję się traumą, szeroko rozumianym wsparciem społecznym i potraumatycznym wzrostem.

Kontakt:

ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze
Tel.: +48 606 313 066
e-mail: k.konczelska@fripp.org.pl, kontakt@konczelska.pl
www: konczelska.pl

Artykuły:


Psycholog Wrocław

Monika Goriaczko, psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą, pedagogiem i doradcą zawodowym. Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej w podejściu chrześcijańskim, której celem jest leczenie oraz wzmacnianie zdrowia i rozwoju w wymiarze fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuję pod stałą superwizją.

Obszar pomocy terapeutycznej to m.in. prowadzenie Grupy Wsparcia dla rodziców po stracie dziecka, problemy małżeńskie, depresja i zaburzenia nastroju, problemy z płodnością.

Kontakt:

Tel.: 508 183 608
e-mail: monika.goriaczko@op.pl
www: http://www.boromeuszki.wroclaw.pl/monika-goriaczko/

 

Przeczytaj więcej: