Tak bardzo się cieszyłam

Gdy miesiączka spóźniała mi się 11 dni, coś mnie tknęło, poleciałam z samego rana po test ciążowy, gdy zobaczyłam dwie kreski, nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Nie byłam gotowa na macierzyństwo, mam zaledwie 22 lata, nie wiedziałam, co to będzie, dopiero co zaczęłam nową fajną pracę, no i byłam w związku z facetem dopiero 3 miesiąc… No ale cóż, stało się.

tak bardzo się cieszyłam Czytaj dalej

Standardy opieki okołoporodowej 2019 – po poronieniu

1 stycznia 2019 roku wejdą w życie nowe standardy opieki okołoporodowej. Tak jak w poprzednim dokumencie i tym razem ich część dotyczy traktowania kobiet po poronieniu przez personel medyczny. Strata dziecka (razem m.in. z narodzinami dziecka chorego) określana jest jako sytuacja szczególna. Standardy opieki okołoporodowej 2019 – co zawierają?

Standardy opieki okołoporodowej 2019 Czytaj dalej

Moje kochane Aniołki

Witam, w 2009 roku byłam w ciąży. Byłam u doktorki, widziała, że jest coś nie tak, a nie dała mi skierowania do szpitala. W 9 miesiącu ciąży urodziłam martwe dziecko. Tydzień wcześniej urodziłam, miałam termin na 10.04.2009. Urodziłam, wiedząc, że nie żyje już od 04.04.2009.

moje kochane aniołki Czytaj dalej

Dzień Palenia Świec 2018 – gdzie masz najbliżej? [LISTA]

Już 9 grudnia po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Palenia Świec – przypadający co roku na drugą niedzielę grudnia. To moment pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach, szczególna okazja dla ich rodziców i bliskich. O godzinie 19:00 na całym świecie zapalane są świece, znicze i lampki – dzięki temu tworzony jest 24-godzinny krąg pamięci (światełka palą się przez godzinę w każdej strefie czasowej). Organizowane są też msze i spotkania. Dzień Palenia Świec 2018 – sprawdź, gdzie masz najbliżej.

dzień palenia świec 2018

Dzień Palenia Świec 2018 – obchody

Cała Polska

WYDARZENIE NA FB

Białystok

9.12.2018, godzina 18:00, Stary kościół przy Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna 2 (Msza św., zapalenie świec, spotkanie)

Gdańsk

8.12.2018, godzina 15:00, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Żabianka (Msza św., po niej spotkanie w salce, rodzice otrzymają światełka pamięci, które będą mogli przenieść do ołtarza)

Katowice

9.12.2018, Parafia św. Józefa – Załęże (modlitwa w intencji zmarłych dzieci w czasie każdej Mszy św.)

Kraków

9.12.2018, godzina 17:30, kościół OO Paulinów na Skałce (Msza św.)

Kutno

9.12.2018, godzina 18:00, parafia św. Jana Chrzciciela (Msza św., spotkanie)

Smolice

8.12.2018, godzina 18:00, Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (Msza św., zapalenie świec)

Warszawa

9.12.2018, godzina 17:30, Kaplica NMP Królowej Wyznawców (Msza św.)

Dzień Palenia Świec 2018 – napisz do nas

Wiesz, gdzie jeszcze organizowany jest Dzień Palenia Świec 2018? Zachęcamy do przesyłania informacji na temat obchodów Dnia Palenia Świec w Waszych miastach! Lista będzie aktualizowana na bieżąco.

Napisz do nas: info@poronilam.pl

Poczytaj też: Na czym polega Dzień Palenia Świec?


Ten artykuł jest chro­niony prawa­mi autorski­mi. Niedo­puszczalne jest zwielokrot­ni­an­ie, modyfikowanie, pub­liczne odt­warzanie i / lub udostęp­ni­an­ie Ser­wisu, jego częś­ci, mate­ri­ałów w nim zamieszc­zonych i / lub ich częś­ci, za wyjątkiem przy­pad­ków wskazanych w obow­iązu­ją­cych w tym zakre­sie przepisach prawa.

6 tygodni życia Kamila

Kiedy poroniłam, szaleńczo szukałam informacji, odpowiedzi na temat tego, co się stało ze mną i z naszym dzieckiem. Wciąż zaglądałam na Waszą stronę, czytałam różne historie i one mi pomagały. Wylewałam morze łez, odczuwając żal innych Rodziców i to pomagało mi w przejściu własnej żałoby. Postanowiłam, że i ja będę chciała się podzielić swoim doświadczeniem, kiedy już trochę ochłonę. Można powiedzieć, że dobrze to przeżyłam, ochłonęłam już… Gdyby nie te ciągłe koszmary… Sny o dzieciach, dzieciach martwych, dzieciach nie moich, o trudnych wyborach…

6 tygodni życia kamila Czytaj dalej