Czy dieta bezglutenowa pomoże utrzymać ciążę?

Dla kogo jest przeznaczona dieta bezglutenowa? Czy jest jakiś związek między wprowadzeniem diety bezglutenowej, a poronieniami i niepłodnością?

 Ale czy dieta bezglutenowa pomoże utrzymać ciążę i jest dobrym wyborem dla kobiet po stracie? To zależy. Tak naprawdę eliminacja glutenu i wprowadzenie diety bezglutenowej jest wskazane wyłącznie u osób z celiakią (trwałą nietolerancją glutenu). Jeśli nie ma wskazań do jej stosowania, może być wręcz szkodliwa. Warto jednak zagłębić się w temat, ponieważ nieleczona celiakia aż 10 razy zwiększa ryzyko poronienia [1].

czy dieta bezglutenowa pomoże utrzymać ciążę, dieta bezglutenowa a ciąża Czytaj dalej

Pogrzeb po poronieniu. Jak zorganizować?

Organizacja pogrzebu dla poronionego dziecka nie jest skomplikowaną procedurą, o ile jego płeć została poznana. Przysługuje na niego zasiłek pogrzebowy w wysokości 4000 zł. Zazwyczaj o kwestie pochówku matka jest pytana już w szpitalu.

pogrzeb po poronieniu

Czytaj dalej

Jak pomóc kobietom po poronieniu – rekomendacje

We wrześniu 2016 roku Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie wydał specjalny dokument: “Niekorzystne zakończenie ciąży – Rekomendacje postępowania z pacjentkami dla personelu medycznego oddziałów położniczo-ginekologicznych województwa mazowieckiego”. Jest on przeznaczony zarówno dla personelu medycznego, jak i kobiet po poronieniu oraz ich rodzin.jak pomóc kobietom po poronieniu rekomendacje Czytaj dalej

Jak traktować kobiety po poronieniu? Wydano nowe rekomendacje dla szpitali

  1. Celem rekomendacji jest poprawa komfortu pacjentek
  2. Prawa rodziców po poronieniu – urlop macierzyński (56 dni) i zasiłek pogrzebowy (4000 zł)
  3. Prawidłowe zabezpieczenie materiału z poronienia jest istotne dla określenia płci dziecka

W lipcu br., z inicjatywy Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, został wydany dokument Niekorzystne zakończenie ciąży – Rekomendacje postępowania z pacjentkami dla personelu medycznego oddziałów położniczo-ginekologicznych województwa lubelskiego. Czytaj dalej

Czy dostanę skrócony urlop macierzyński, jeśli poroniłam przed 22. tygodniem ciąży?

Koleżanka powiedziała mi, że jeśli poroniłam przed 22. tygodniem ciąży, to nie dostanę skróconego urlopu macierzyńskiego – czy to prawda?

czy dostanę skrócony urlop macierzyński jeśli poroniłam przez 22 tygodniem ciąży

Czytaj dalej