W jaki sposób mamy upamiętniają swoje Aniołki?

Rodzice, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia bardzo często chcą mieć jakąś namacalną pamiątkę po swoim Aniołku – dowód na to, że ich dziecko po prostu było. Czcić pamięć o swoim Maleństwie możesz na różne sposoby. Oto kilka najciekawszych pomysłów.w jaki sposób mamy upamiętniają swoje aniołki

W ten sposób mamy upamiętniają swoje aniołki:

  1. Tatuaż z datą śmierci dziecka
  2. Biżuteria z grawerem
  3. Porcelanowa/ ceramiczna figurka aniołka
  4. Zdjęcie z ostatniego USG
  5. Posadzenie rośliny
  6. Grób na cmentarzu

Tatuaż z datą śmierci dziecka

Albo różowo-niebieską wstążką, symbolizującą pamięć o Dzieciach Utraconych. Popularnym wzorem są też aniołki, dziecięce stópki, skrzydełka i serduszka oraz tzw. tatuaże „heartbeat”, przedstawiające linię bicia serca. Mamy często tatuują sobie również imiona swoich Aniołków lub jakieś ważne dla siebie sentencje. Taki tatuaż zostaje z mamą już na stałe, podobnie jak pamięć o utraconym dziecku.

Biżuteria z grawerem

Bransoletka, pierścionek lub wisiorek z wygrawerowaną datą śmierci czy imieniem dziecka. Biżuterię upamiętniającą Aniołka można oczywiście zrobić na specjalne zamówienie. Niektóre mamy decydują się również na zawieszki w kształcie aniołków czy wspomnianych dziecięcych stópek. Nosząc taką biżuterię mama może mieć pamiątkę po zmarłym dziecku zawsze blisko siebie.

Porcelanowa/ ceramiczna figurka aniołka

Taka figurka może stać się symbolem pamięci o utraconym dziecku. Mama może ją postawić w widocznym miejscu w domu i patrzeć na nią, aby przywołać wspomnienia o Aniołku.

Zdjęcie z ostatniego USG

Oprawione w ramkę i zawieszone/ postawione wśród pozostałych zdjęć rodzinnych. W ten sposób Aniołek staje się jej pełnoprawnym członkiem, a rodzice mogą na niego spoglądać, zawsze o nim pamiętając.

Posadzenie rośliny

Na przykład drzewa albo kwiatu, który będzie symbolizował zmarłe dziecko. Mama i tata mogą dbać o zasadzoną roślinę, pielęgnować ją i patrzeć jak rośnie. Wielu rodzicom taki widok przynosi ulgę i radość. Roślina przypomina im o zmarłym dziecku, za każdym razem kiedy na nią spojrzą.

Grób na cmentarzu

Niezależnie od tego, w którym miesiącu dojdzie do poronienia, rodzice mogą wystąpić do szpitala z prośbą o wydanie ciała dziecka i zorganizować pogrzeb po poronieniu. Swojego Aniołka mogą pochować w oddzielnym grobie, grobie rodzinnym lub grobie zbiorowym, przeznaczonym właśnie dla Dzieci Utraconych. Rodzice mogą przyjść na taki grób, zapalić świeczkę, pomodlić się za nie, czcząc w ten sposób pamięć o swoim Maleństwie. Już po pogrzebie rodzice mogą też otrzymać zasiłek po poronieniu. Wystarczy, że złożą do ZUS-u odpowiedni wniosek, wraz z dołączonym aktem urodzenia dziecka.


Zobacz też: 

 

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *