Partnerzy

Aby lepiej spełniać swoją misję, portal Poroniłam.pl współpracuje z różnymi instytucjami, osobami, fundacjami, portalami i firmami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu z nami info@poronilam.pl

Partnerzy Poroniłam.pl


Parafia Św. Józefa w Katowicach Załężu

Parafia Św. Józefa w Katowicach ZałężuParafia Rzymskokatolicka św. Józefa
40-854 Katowice-Załęże,
ul. Gliwicka 76
tel. (32) 254-28-49

www.zaleze.archidiecezja.katowice.pl
zaleze@archidiecezja.katowice.pl

Serdecznie dziękujemy Parafii Św. Józefa w Katowicach, za zaangażowanie w nasz projekt, oraz za bardzo pomocne dla naszej działalności wskazówki i rady.


Joanna Piątek-Perlak, psycholog perinatalny

Okołoporodowa pomoc psychologiczna dla rodziców po stracie

Śmierć dziecka to najgorsze co może spotkać rodziców. Jeśli umarło ci dziecko możesz czuć, że twój świat się zawalił, możesz nie wiedzieć jak dalej żyć, możesz nie wiedzieć jak przeżyć żałobę. Pomoc psychologiczna w tym przypadku to wsparcie i towarzyszenie w żałobie.

ul. Rymera 4/8, 40-048 Katowice
Tel.:tel. 668 040 216
E-mail:kontakt@psychologperinatalny.pl

psychologmozepomoc.pl


Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka

Parafia Matki Bożej Fatimskiej
Plac Kard.S.Wyszyńskiego 1
80-354 Gdańsk-Żabianka

kontakt@stratadziecka.pl, www.stratadziecka.pl


Fundacja Nagle Sami

Fundacja Nagle SamiFundacja Nagle Sami jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się w sposób kompleksowy pomocą dla osób w żałobie. Fundację w 2011 roku założyła Olga Puncewicz po tragicznej śmierci swego męża Piotra Morawskiego. Nadrzędnym celem Fundacji jest niesienie ulgi osobom pogrążonym w żałobie. Organizacja wygrała konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2014 roku „S3KTOR”.

Do skorzystania z pomocy psychologicznej w Fundacji Nagle Sami zapraszamy osoby, które straciły bliskich i czują, że sytuacja, w której się znalazły jest zbyt trudna i sobie z nią nie radzą. A także osoby zaniepokojone swoim stanem i te, którym brakuje wsparcia w najbliższym otoczeniu. W naszej Fundacji otrzymacie Państwo profesjonalną pomoc. W naszej pracy do procesu żałoby podchodzimy w sposób indywidualny, umożliwiamy aby każdy mógł przechodzić przez to doświadczenie w taki sposób jak tego potrzebuje. Terapeuci Fundacji specjalizują się w pomocy osobom w żałobie, mają duże doświadczenie w pracy terapeutycznej, stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. W  żałobie nie trzeba być samemu, zapraszamy do kontaktu z nami.

Rodzice, którzy doświadczyli straty dziecka na skutek poronienia lub śmierci okołoporodowej, mogą w Fundacji skorzystać ze wsparcia w formie:

  • konsultacji psychologicznej,
  • psychoterapii indywidualnej,
  • Telefonu Wsparcia

Więcej informacji i zapisy na konsultacje pod numerem 502 511 138 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 16.30.

Przy Fundacji działa bezpłatny telefon wsparcia pod numerem: 800 108 108, czynny codziennie od 14.00 do 20.00.

www.naglesami.org.pl


 „Lepszy poród”

lepszyporod„Lepszy poród” to oddolna inicjatywa kobiet na rzecz lepszej opieki okołoporodowej. Mamy dobre prawo okołoporodowe – czas, by zaczęło być respektowane we wszystkich placówkach medycznych!

Akcja ta jest formą protestu przeciwko nadużyciom, których ciągle doświadczają kobiety na polskich porodówkach. Wierzymy, że zebrane tu świadectwa będą pomocą dla lekarzy, symbolicznym oczyszczeniem dla matek oraz parasolem ochronnym dla przyszłych rodzących. Więcej informacji na stronie lepszyporod.pl

mail: akcja@lepszyporod.pl
kom.: 600-904-510 (Karolina Piotrowska)
facebook.com/lepszyporod


ZNANA POŁOŻNA

Znana Położna


MAMA PRAWNICZKA – Marzena Pilarz-Herzyk

MAMAPRAWNICZKA-LOGO

Konieczność przedwczesnego pożegnania się z dzieckiem, to zapewne najtrudniejsza sytuacja, z jaką przychodzi zmierzyć się Rodzicom.

Rodzice muszą uporać się w olbrzymimi wyzwaniami i bardzo często procedury prawne stają na drodze zrobienia kolejnego kroku w przód.

Niezwykle często Rodzice nie mają świadomości swoich uprawnień, w tych dramatycznych sytuacjach, są błędnie informowani.

Projekt #MamaPrawniczka skierowany jest również dla Rodziców, którym przyszło się zmierzyć z tak trudnymi sytuacjami. To miejsce, gdzie mogą znaleźć bezpłatne wsparcie prawne w tym zakresie.

Więcej informacji:

http://mamaprawniczka.pl/
mail: mamaprawniczka@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/mamaprawniczka/


Fundacja Donum Vitae

logo FDVW trosce o Twoją rodzinę, zdrowie i płodność

Problem niepłodności dotyka coraz liczniejsze małżeństwa. Jest tematem niezwykle intymnym, trudnym i delikatnym. Osoby, które dotyka, doświadczają ogromnego cierpienia. Odbija się to na relacji między małżonkami i nierzadko kończy rozpadem więzi oraz małżeństwa.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi, została powołana do życia Fundacja Donum Vitae. Powołana do życia, bo właśnie taki jest jej główny cel – przywracać nadzieję małżeństwom i rodzinom na poczęcie i wydanie na świat nowego życia dzięki pomocy godziwych etycznie, naturalnych metod wspierania płodności.

Z troski o rodzicielstwo wyłania się drugi obszar działań Fundacji – pomoc rodzicom, którzy doświadczyli śmierci dziecka przed jego narodzeniem. Jest to temat niezwykle bolesny i delikatny, ale również często pomijany. Pragniemy szerzyć świadomość tego tematu w społeczeństwie, przekazywać informacje na temat praw rodziców po stracie, gdzie można uzyskać pomoc w tym doświadczeniu oraz jak sobie radzić z przeżywaniem żałoby.

Więcej informacji:

www.fundacjadonumvitae.pl
ul. Świętego Ducha 9, 70-205 Szczecin
e-mail: kontakt@fundacjadonumvitae.pl, tel. 737 470 024


mama w lublinieMamawlublinie.pl to portal parentingowy lubelskich mam. Misją portalu jest dostarczanie wartościowych treści rodzicom, które wspomogą ich w procesie wychowania i opieki nad swoimi pociechami. Chcemy towarzyszyć mamom w codziennych trudach i zmaganiach, a także dzielić z nimi radości i sukcesy. Uważamy, że macierzyństwo to skarb i chcemy o tym mówić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, zbieramy wszelkie informacje o wydarzeniach kulturalnych, zabawach i akcjach skierowanych do najmłodszych, które mają miejsce w Lublinie i województwie lubelskim. Publikujemy co miesiąc Kalendarz Wydarzeń, w którym każdy rodzic może znaleźć wartościowe zajęcia dla swojego dziecka.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *