Wszystko, co musisz wiedzieć o diagnostyce poronień
Wszystko, co musisz wiedzieć o diagnostyce poronień
Poronienie jest utratą ciąży przed 22 tygodniem. Aby dowiedzieć się, dlaczego doszło do poronienia, konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki poronień. Dowiedz się, czym taka diagnostyka jest oraz jak, gdzie i kiedy należy ją wykonać.
Czym jest diagnostyka poronień?
Jak poprawnie wykonać diagnostykę poronień?
Gdzie wykonać skuteczną diagnostykę poronień?
Kiedy najlepiej wykonać diagnostykę poronień?
Czym jest diagnostyka poronień?
Diagnostyka poronień składa się z szeregu badań laboratoryjnych i zabiegowych, a także wywiad z obojgiem partnerów. W diagnostyce przyczyn poronienia najważniejsze są badania genetyczne, endokrynologiczne, analityczne, immunologiczne, badania nasienia, a także badania w kierunku chorób infekcyjnych i anatomicznych macicy. Prawidłowa diagnostyka umożliwia dobranie skutecznej terapii.
Jak poprawnie wykonać diagnostykę poronień?
Poprawnie wykonana diagnostyka poronień powinna przede wszystkim zostać przeprowadzona przez specjalistę do tego uprawnionego, który posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Niezbędny jest szczegółowy wywiad oraz wykonanie wszystkich, bez wyjątku badań, które mogą wykazać istotne informacje. Diagnostyka powinna być dodatkowo prowadzona pod opieką specjalisty ginekologa.
Gdzie wykonać skuteczną diagnostykę poronień?
W Polsce jest wiele miejsc, tzw. centrum badań, w których możemy wykonać skuteczną diagnostykę. Ważne jest, aby wybrać się do miejsca, w którym badania zostaną profesjonalnie przeprowadzone, a wyniki omówione ze specjalistami. Warto popytać bliskie osoby, przeszukać internet a także spytać przy okazji w szpitalu, która placówka w naszych okolicach jest rzetelna i profesjonalna. Warto również wspomnieć, że badania podstawowe badania na NFZ wykonywane są bezpłatnie.
Kiedy najlepiej wykonać diagnostykę poronień?
Już po pierwszym poronieniu, warto wykonać odpowiednią diagnostykę. Najczęściej jednak jest tak, że lekarz zaleca wykonanie odpowiednich badań dopiero po drugim, a nawet i trzecim poronieniu, ponieważ pierwszy raz rzadko oznacza jakiś problem czy chorobę. Jeśli po poronieniu zależy nam na ponownym zajściu w ciążę, szybka i właściwa diagnostyka jest koniecznością.