Dzień Dziecka Utraconego – obchody w Szczecinie i okolicach

Na terenie naszej diecezji corocznie dochodzi do ok. 1000 poronień. W samym Szczecinie, według informacji z NFZ, około 300. Rodziny w takiej sytuacji nie mają możliwości radosnego powitania dzieci po urodzeniu. Pomóżmy, poprzez wspólną troskę i modlitwę, przeżyć dramat utraty i czas żałoby.

dzień dziecka utraconego 2017 szczecin

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka Utraconego, które odbędą się w niedzielę 15 października w następującym porządku:

SZCZECIN

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku Dzieci Utraconych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 80F, wejście od ulicy Wierzbowej)
– godz. 18.00 w kościele p/w Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie – Eucharystia w intencji Rodziców po stracie Dzieci, a następnie otwarte spotkanie dla Rodziców Dzieci Utraconych

STARGARD

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku (Grobowcu) Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Stargardzie (Grobowiec znajduje się niedaleko kaplicy w pobliżu ronda i ulic Spokojnej i Tadeusza Kościuszki)

POLICE

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Grobowcu Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Policach

BARLINEK

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Barlinku, a następnie wspólna modlitwa różańcowa za zmarłych z procesją alejami Cmentarza.

Zobacz też: Obchody Dnia Dziecka Utraconego 2017

W Polsce istnieje możliwość pogrzebu dziecka, które zmarło w wyniku poronienia

Nawet na bardzo wczesnym etapie życia prenatalnego. Zgodnie z prawem pogrzeb może odbyć się na podstawie Aktu martwego urodzenia lub karty zgonu do celów pochówkowych (bez podania płci). Rodzice pragnący pochować swoje zmarłe przed narodzeniem dziecko, którego płci lekarz nie jest w stanie rozpoznać metodą naoczną, mogą zlecić badania genetyczne w celu ustalenia płci, nie jest to jednak konieczne.

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:

KURIA METROPOLITALNA SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKA
SEKRETARIAT MARSZU DLA ŻYCIA
pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, 71-622 Szczecin
www.dlazycia.info, marsz.kuria.szczecin@gmail.com

źródło: informacja prasowa

To może Cię zainteresować: Pogrzeb dziecka po poronieniu

5/5 - (1 głosów / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *