Poronienie to bardzo trudny temat dla wielu kobiet, jednak w tym związku nie tylko kobieta cierpi, ale także jej partner. Często przychodzi wzajemne się obwinianie, a powodem straty dziecka jest nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety, chociaż nie tylko, bywa także mężczyzny.
Jakie badania po poronieniu są zalecane przez PTG?
Badania genetyczne po poronieniu – jakie są dostępne na rynku i które najlepiej zrobić?
Badanie kosmówki z poronienia – badaniem po poronieniu – co daje kobiecie?
Jakie są opinie o badaniach po poronieniu?
Jakie badania po poronieniu są zalecane przez PTG?
Czas po poronieniu powinien być czasem żałoby, wyciszenia. Każde utracone dziecko trzeba opłakać, tak, by do kolejnej ciąży podejść z czystym umysłem, wielką miłością. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca szereg badań, które pozwolą zminimalizować ryzyko poronienia. Na wstępie zalecane są oczywiście badania hormonalne, wśród tych najważniejszych odnajdziemy panel tarczycowy (TSH, FT3 oraz FT4, uzupełnieniem są badania anty-TPO, oraz anty-TG), progesteron, prolaktynę, estradiol, FSH oraz LH. Badania te przeprowadzane powinny być najwcześniej w okresie 6 tygodni po poronieniu.
Badania genetyczne po poronieniu – jakie są dostępne na rynku i które najlepiej zrobić?
Genetyka to kolejny element, który powinien zostać wzięty pod uwagę podczas diagnostyki poronienia. Statystyki mówią, że prawie 80 procent strat dziecka właśnie związanych jest z chorobami genetycznymi, na czele są zespół Downa, Edwardsa czy też Patau. Badania przyczyn poronienia znacznie poprawiają możliwość przeprowadzenia diagnostyki po poronieniu. Warto pobrać materiał poronny (kawałek pępowiny czy też kosmówki z poronienia) do badania, pozwoli to określić nie tylko powód straty dziecka, wadę genetyczną ale także określić płeć.
Badanie kosmówki z poronienia – badaniem po poronieniu – co daje kobiecie?
Wiele kobiet nie zna swoich praw, często odsyłane są na zwolnienia, pogrążone w wielkim żalu, bez pomocy innych. A wystarczy kilka kroków, przeprowadzić badanie materiału poronnego co pozwoli ustalić płeć dziecka, a to już duży krok do możliwości pochowania swojego nienarodzonego dziecka. Następnie istnieje szansa rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego a także przysługuje zasiłek pogrzebowy, oraz kobieta otrzyma skrócony urlop macierzyński.
Jakie są opinie o badaniach po poronieniu?
Badania po poronieniu zalecane są wielu kobietom, szczególnie tym, u których poronienie wystąpiło już kilka razy. Często lekarze jednak lekceważą problem, szczególnie gdy kobieta po raz pierwszy straciła swoje dziecko. Walka o siebie i swoją rodzinę jest na pierwszym miejscu, kobiety wspierają się wzajemnie, z tego też powodu coraz częściej słyszane są bardzo pochlebne opinie o przeprowadzanych badaniach. Diagnostyka to szansa na zdrowe dziecko.