Poronienie – kiedy i dlaczego do niego dochodzi?

Poronienie i jego przyczyny - jakie najczęściej występują Jak najszybciej zdiagnozować przyczyny poronień? Jakie badania są potrzebne do ustalenia przyczyn poronienia? Poronienie - co mówią o nim mamy?

Zdarza się, że poronienie do tej pory jest pewnego rodzaju tematem tabu. Wiele kobiet niechętnie o tym rozmawia, ponieważ myśli o tym przywołują niemiłe wspomnienia. Jednak poruszanie tego tematu jest niezwykle ważne, ponieważ podnosi świadomość społeczną i tym samym kobiety zaczynają zdawać sobie sprawę, że jest to problem, który dotyczy coraz więcej osób, a także z tego, że przy odpowiedniej diagnostyce można znaleźć winowajcę.

Poronienie i jego przyczyny – jakie najczęściej występują
Jak najszybciej zdiagnozować przyczyny poronień?
Jakie badania są potrzebne do ustalenia przyczyn poronienia?
Poronienie – co mówią o nim mamy?

Poronienie i jego przyczyny – jakie najczęściej występują

Przyczyny poronienia mogą być naprawdę różne. To dlatego tak ważna jest świadomość problemu. Przede wszystkim może dojść do poronienia samoistnego, kiedy na przykład płód jest chory, albo kobieta osłabiona. Oprócz tego poronienie spowodować może również trombofilia wrodzona, cukrzyca czy inne choroby przewlekłe. Niezbędne jest więc pozostanie w kontakcie z lekarzem specjalistą.

Jak najszybciej zdiagnozować przyczyny poronień?

Podstawą tak naprawdę jest wykonanie badań genetycznych. Tylko dzięki nim będzie można w 100% ocenić przyczynę i sprawdzić genetykę. Zdarza się bowiem, że problem jest właśnie zapisany w genach. Im szybciej się to odkryje, tym lepiej i większe szanse na to, że uda się coś z tym zrobić. Czasem pomaga odpowiednia terapia lub dobrane profesjonalnie leczenie.

Jakie badania są potrzebne do ustalenia przyczyn poronienia?

Przede wszystkim warto wykonać badanie krwi, badanie poziomu hormonów oraz badania genetyczne. Mając taki komplet wykonanych badań, z całą pewnością można lepiej przestudiować problem i znaleźć winowajcę. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu kontakt z lekarzem, który odpowiednio dobierze różnego rodzaju badania przyczyn poronienia.

Poronienie – co mówią o nim mamy?

Poronienie i przyczyny poronień to temat bardzo ciężki. Często jednak wypowiadają się o nim kobiety, które tego doświadczyły, zanim udało im się donosić wymarzoną ciążę. Z całą pewnością zalecają one częste kontrole u lekarza, a także wykonanie wszystkich niezbędnych badań po poronieniu, które szybko umożliwiają wykrycie winowajcy.