Trombofilia wrodzona – ciąża kontra genetyka

Bardzo pragniesz dziecka, lecz coś w Twojej ciąży się nie udaje, występują różne zagrożenia, czy bolesne dla Twojego serca poronienia. Zastanawiasz się co zrobiłaś nie tak, przecież tak dbałaś o Twojego przyszłego potomka tym bardziej że jest u Ciebie w brzuszku. To nie koniecznie jest Twoja wina, takie rzeczy po prostu dzieją się w genetyce, lecz ważne jest aby z tym walczyć, zrobić co w Twojej mocy aby kolejna ciąża była udana.

Co to jest trombofilia wrodzona, Jak zdiagnozować trombofilię wrodzoną, Gdzie zrobić badania na trombofilię wrodzoną, Gdzie leczyć trombofilię wrodzoną

Co to jest trombofilia wrodzona?
Jak zdiagnozować trombofilię wrodzoną?
Gdzie zrobić badania na trombofilię wrodzoną?
Gdzie leczyć trombofilię wrodzoną?

Co to jest trombofilia wrodzona?

Ta oto choroba ma podłoże nad krzepliwości krwi, jest przyczyną mutacji czynnika V, jak również może być mutacją genu protrombiny 20210A. Ludzie mający tą słabość w genetyce, mogą mieć tendencję do udarów, zawałów serca jak i zakrzepicy. Aby zapobiegać rozwojowi tego schorzenia powinno się unikać częstych podróży samolotem lub samochodem, pracy która jest związana z ciągłym siedzeniem. Kobiety również nie powinny przed długi czas stosować antykoncepcji hormonalnej. Palenie papierosów również sprzyja rozwojowi, więc powinno się skutecznie rzucić palenie. Zabiegi operacyjne, czy otyłość również posuwają się w tym kierunku. Różne urazy, które mają na celu uszkodzenie ściany naczyń krwionośnych, oraz potem na kończyny zakładając gips.

Jak zdiagnozować trombofilię wrodzoną?

Zdiagnozowanie trombofili wrodzonej jest dosyć proste przy pomocy testu DNA. Przed planowaną ciążą kobietą zalecane jest wykonanie tego testu szczególnie gdy prowadzi się siedzący tryb życia , lub miało się sytuacje wymienione powyżej, dotyczące zdrowia. Można również zauważyć po starszym pokoleniu w rodzinie czy ktoś miał tendencję do powstania zaburzeń zatorowo-zakrzepowych.

Gdzie zrobić badania na trombofilie wrodzoną?

Mamy możliwość by badania wykonać samemu, pobierając wymaz. Można zarówno wybrać się do instytutów wyspecjalizowanych w tym kierunku, na pewno znajdziesz adres w internecie najbliższy Twojej lokalizacji. Badania obejmują: czynnik V Leiden, Protrombina, MTHFR, czynnik V R2, PAI-1/SERPINE1. Badanie jest bezbolesne.

Gdzie leczyć trombofilię wrodzoną?

Lepiej pomóc sobie jak najszybciej jeśli ten problem nas dotyka, ponieważ z biegiem czasu może on się powiększać, a nie warto tracić szansy na zostanie mamą. Pomoc możemy uzyskać w poradniach hematologicznych. Leczenie polega na rozrzedzaniu krwi. Mając dwa najpopularniejsze sposoby jakimi są heparyna i acenokumarol, różnią się od siebie długością stosowania oraz od siły rozwinięcia tej oto choroby. Lekarz więc ustali jakie leczenie jest dla Ciebie najlepsze, by nie zrobić sobie krzywdy.