Badanie płci po poronieniu – ile kosztuje? Gdzie je wykonać?

Badania genetyczne zarodka po poronieniu, Badanie DNA płci po poronieniu – cena ,Gdzie można ustalić płeć po poronieniu, Jak wygląda badanie płci po poronieniu

Badanie płci po poronieniu umożliwia skorzystanie z przysługujących rodzicom praw po poronieniu – rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego, zasiłku pogrzebowego oraz urlopu macierzyńskiego. Gdzie można ustalić płeć po poronieniu? Jak wygląda badanie i ile kosztuje? Sprawdź!

Badania genetyczne zarodka po poronieniu
Badanie DNA płci po poronieniu – cena
Gdzie można ustalić płeć po poronieniu?
Jak wygląda badanie płci po poronieniu?

Badania genetyczne zarodka po poronieniu

Określenie płci po poronieniu przez lekarza, możliwe jest zazwyczaj, gdy do poronienia doszło po 16 tygodniu ciąży – dopiero wtedy narządy rozrodcze malucha są wykształcone na tyle, by lekarz mógł organoleptycznie ocenić, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopiec. Jeśli do poronienia doszło wcześniej, wówczas identyfikacja płci jest możliwa dzięki badaniom genetycznym. Testy DNA potrafią zidentyfikować chromosomy odpowiedzialne za daną płeć nawet już w 6 – 8 tygodniu ciąży!

Badanie DNA płci po poronieniu – cena

Genetyczne badanie materiału z poronienia – płci po poronieniu warto wykonać ze względów psychologicznych i formalnych. Wiedza na temat płci nienarodzonego dziecka pomoże łatwiej znieść stratę oraz pozwoli nadać imię, aby rodzice mogli się z nim godnie pożegnać. Znajomość płci jest konieczna także po to, by rodzice mogli się ubiegać o swoje prawa po poronieniu – w tym między innymi do zasiłku pogrzebowego. Ile kosztuje badanie DNA płci po poronieniu? Za badanie zapłacimy około 400 złotych.

Gdzie można ustalić płeć po poronieniu?

Badanie płci po poronieniu można zlecić w każdym laboratorium genetycznym. Najrozsądniej jest wybierać placówki renomowane, posiadające certyfikaty świadczące o wysokiej jakości wykonywanych analiz DNA.

Jak wygląda badanie płci po poronieniu?

Aby można było wykonać badanie płci po poronieniu, potrzebna jest próbka – tkanki z poronienia. Materiał może mieć postać skrawków uzyskanych w zabiegu łyżeczkowania, zatopionych w soli fizjologicznej (nie w formalinie!) lub specjalnych parafinowych bloczków, wypożyczonych ze szpitala (w którym przeprowadzano badanie histopatologiczne).